Instagram Reels Süresi 60 Saniyeye Kadar Uzatıldı

Intagram Reels’ler artık iki kat daha uzun. Video süresi 60 saniyeye ulaşabilecek.

reels video süresi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

TikTok’un en büyük rakibi Instagram Reels’in video süreleri 60 saniyeye çıkarıldı. Instagram, kısa süre önce artık bir fotoğraf uygulaması olmadıklarının altını çizmişti. Video içeriklerinin daha fazla etkileşim almasını isteyen ekip TikTok’un durmaksızın büyümesiyle de baş etmek amacıyla yeni güncellemesini sundu. Bunu yapmak için her seferinde kendini TikTok’la eşitlemesi gereken platform, yine aynı taktiği izledi. TikTok, video sürelerini bu ayın başında 60 saniyeye çıkarmıştı. 

15 saniye ile başlayıp şu anda 60 saniyeye izin verir hale gelen Reels’lerin gelişimi, Instagram’ın resmi profiline taşındı. 

TikTok ve Reels’ler artık yalnızca dans ile sınırlı değil. Aynı zamanda yemek tarifleri, komik videolar ve diğer birçok temada içerik üreticileri var. Bu sebeple sürelerin uzatılması diğer alanlara açılmak için de faydalı. Bu, herkesin 60 saniyelik video çekeceği ve sayfasını uzun videolarla dolduracağı anlamına gelmiyor. Sonuçta içerik dikkat çekici olmazsa, izlenmesi de o kadar düşük olacaktır. Ancak 60 saniye, ihtiyaç duyan kullanıcılar için kullanışlı olacaktır. 

YORUMLAR