Instagram, Tam Ekran Video Oynatma Özelliğini Test Ediyor

Ünlü sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların sevinebileceği yeni bir video özelliği ile tekrar gündeme geldi.

instagram güncelleme
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

1 milyarı aşkın kullanıcıya sahip olan Instagram dünya çapındaki kullanıcıların paylaştıkları video, reel, hikayeler ve fotoğraflar ile sürekli aktif kalmayı başarıyor.

Endüstri içerisinde paylaşılan bilgilerle de desteklenen bu haber, Alessandro Paluzzi’nin bazı paylaşımlarıyla ortaya çıktı. Instagram’ın videoları oynatma konusunda sunacağı yeni deneyimi video olarak sunan Paluzzi, videoların tam ekran izlenebileceğini duyurdu.

Resmi Bir Açıklama Yok

Paluzzi tarafından paylaşılan videoya bakıldığı zaman ana sayfada gezinirken video içeriğine denk geldiğinizde videonun tam ekranı kapladığı görülüyor. Sık sık video içerikleri izleyen kişiler için artık tam ekran tuşu araması sona eriyor.

Yoğun olarak video izlemeyen ve daha sade bir uygulama arayan kişiler ise ana sayfada gezinirken bu tür bir durum ile karşılaşmaktan memnun kalmayabilir. Ancak özelliğin isteğe göre açılıp kapatılabileceği de Alessandro Paluzzi paylaşımında belirtilmiş durumda.

Paluzzi, henüz geliştirilme aşamasında olan bu özelliğin son derece yararlı olabileceğini söylüyor. Bilgilerin resmi kaynaklardan onaylanmadığı sürece geçerliliğinin olmadığının da altını çizen Paluzzi, özelliğin hangi tarihte test edileceği veya hayata geçirileceği konusunda ise bir bilgi vermiyor.

YORUMLAR