Instagram’a WhatsApp Sohbet Linki Nasıl Eklenir?

Instagram ve WhatsApp bağlantısını yaparak kullanıcılar ile aranızdaki iletişimi güçlendirebilir, insanların daha kolay bir şekilde sizlere ulaşabilmesini sağlayabilirsiniz.

instagram, whatsapp
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Sosyal medya platformları, kullanıcıların kendi isteklerine uygun bir şekilde kullanılabilecek gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor. Sizler de kendi amacınıza en uygun olan platformu tercih ederek faydalı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu platformlar kullanım açısından geniş ağa sahip olabilmek için kendisini sürekli güncelleyebilecek yapıdadır.

Platformların en temel kullanım amaçları arasında iletişim yer alır. İletişim denildiği zaman ise çoğu kişinin aklına WhatsApp uygulaması gelir. Bu uygulamada iletişimin daha pratik hale gelebilmesi için birçok farklı özellik vardır. Özellikler içerisinde sohbet linki paylaşımı da bulunur.

instagram, whatsapp

Instagram’a WhatsApp Sohbet Linki Eklemek Ne İşe Yarar?

Instagram, günümüzün en popüler sosyal mecraları arasındadır. Kullanıcıların büyük bir kısmı bu platformu iletişim amaçlı olarak kullanır. Bazı kullanıcılar ise profesyonel bir şekilde bu platform üzerinden ürün ve hizmetlerini sunar. Instagram hesabınız üzerinden WhatsApp uygulamasına bir bağlantı yapabilmeniz mümkündür.

İşletmenizin hizmet verdiği alana yönelik ürün satışları ve canlı destek gibi konularda iletişimi daha sağlıklı ve pratik bir hale getirmek istiyorsanız Instagram hesabınıza WhatsApp sohbet bağlantısı eklemeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle hedef kitleniz ile aranızdaki iletişimin daha güçlü temeller üzerine kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram’a WhatsApp Sohbet Linki Eklerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sohbet linki paylaşımı yapacağınız zaman cep telefonu numaranız karşı tarafın erişimine açık hale gelir. Link ile sohbet denildiği zaman aklınıza numaranızın gizlendiği gelmemelidir. Bu noktaya dikkat ettikten sonra uygulamaya geçmek için bazı adımları takip etmelisiniz.

WhatsApp numaranıza bağlantı için link oluşturmanız gerekir. “https://api.whatsapp.com/send?phone=TelefonNumarası” bu bağlantıyı kopyaladıktan sonra ‘’TelefonNumarası’’ yazılı olan yere kendi numaranızı eklemelisiniz.

Numara ekleme işlemini yaparken Türkiye numarası söz konusuysa +90 ile başlaması gerekir. Daha sonra oluşturduğunuz linki kopyalayabilir ve Instagram uygulamasını açarak, ‘’Profili Düzenle’’ butonuna tıklayıp internet sitesi için ayrılan bölüme bu linki yapıştırabilirsiniz. Sağ üst kısımdaki tik işaretine tıklayarak işlemi onaylayarak sonlandırabilirsiniz.

Profile eklediğiniz linke tıklayan tüm kullanıcılar doğrudan WhatsApp sohbet penceresine erişir. Bu yöntem sayesinde numaranın rehbere kayıtlı olmasına da gerek kalmaz. Instagram platformunu mobil uygulama üzerinden kullananlar doğrudan WhatsApp sohbetine erişebilirler. Linkinizi hatasız şekilde hazırladıktan sonra sadece WhatsApp içerisinde değil, birçok farklı platformda kullanabilirsiniz.

E YANİ?
Instagram profilinize WhatsApp linki ekleyerek kullanıcıların sizlere doğrudan mesaj gönderebilmesine imkan tanıyabilirsiniz. İşletmeler için gerekli olan bu özellik sizlere hızlı bir iletişim imkanı sunar. WhatsApp bağlantısını yaptıktan sonra kişiler ilgili bağlantıya tıklayarak doğrudan WhatsApp sohbet ekranına erişirler. Böylelikle işletmeniz ile ilgili olan tüm sorunları hızlı bir şekilde halletmeye başlayabilirsiniz. Eğer yeni bir işletme hesabına sahipseniz profilinizi oluştururken bu adımı asla atlamamalısınız. Sadece 1-2 dakikanızı ayırarak pratik bir biçimde Instagram ve WhatsApp arasındaki bağlantıyı kurabilirsiniz.
YORUMLAR