Instagram’ın İçerik Oluşturucuları için Yeni Rehberi: Profesyonel Pano

Instagram, içerik oluşturucularının kendi performanslarını izlemesi ve profesyonel araçlara erişim sağlaması için Profesyonel Pano platformunu kurdu. Kullanıcılar, yalnızca mobil cihazlarda çalışan bu platformla Instagram’ın eğitimlerini de keşfedebilecek.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Profesyonel Pano özelliği, içerik oluşturucuları ve işletmeler için özel olarak tasarladığından yalnızca bu grup tarafından kullanılabilecek. Dolayısıyla kişisel hesapların kullanımına açılmayacak. İçerik oluşturucuları, bu özellik sayesinde içerik ortaklıkları gibi çeşitli para kazanma yollarını görebilecek ve kısayollardan faydalanabilecekler.

Instagram konuyla ilgili, “ İçerik oluşturuculara ve işletmelere ihtiyaç duydukları araçları sağlama çabamızın bir parçası olarak performansı izlemek, profesyonel araçlara erişmek ve Instagram tarafından derlenen eğitim bilgilerini keşfetmek için merkezi bir hedef olan Profesyonel Pano’yu başlatıyoruz.” açıklamasını yaptı. 

Yeni platform ile birlikte performansınızı izleyebilecek ve geçmiş istatistiklerinize bakılarak hazırlanmış karşılaştırmalı bir analizi görebileceksiniz. Bu özellik, o anki durumunuza göre atmanız gereken adımları daha kolay hesaplamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca işletmenizi büyütme noktasında işinizi kurmak ve geliştirmek için size yardımcı olacak araçları kullanıp para kazanma durumunu ve uygunluğunu kontrol edebileceksiniz. Instagramın sunduğu eğitimlerle de işletmenizi nasıl daha iyi hale getireceğinize dair bilgi alma kaynağınız parmağınızın ucunda olacak. 

Profesyonel Pano ile birlikte aslında Instagram’da daha önceden de bulunan özellikler tek bir çatı altında toplanmış oldu. Platformu kullanmak için işletme veya içerik oluşturucu profilinizin olması yeterli. Profilinizdeki “Profesyonel Panoya Bak” a dokunarak erişim sağlayabilirsiniz. Instagram, bu alanda yeni güncellemeler yapacağını da belirtti. Markanızı oluşturmak ve büyütmek için bu platformu kullanabilirsiniz. 

YORUMLAR