iOS 14.5’ta Bulabileceğiniz Tüm Yeni Emojiler

Apple’ın iOS ve iPadOS işletim sistemlerine ait yeni ara sürümü yakında yayında olacak. iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemeleri yeni emojilere sahiplik edecek.

emoji, ios 14.5, apple, ios, iphone, imac, ipad
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Apple, yeni ara sürüm güncellemelerini yakında kullanıcılara sunacak. iOS 14.5 ve iPad 14.5 olarak ortaya çıkan güncellemeler, PlayStation ve Xbox konsollarının yeni kontrolcüleri için destek veriyor olacak. Bunun yanı sıra Apple Watch ile iPhone kilidi açabilme gibi yenilikler de gündemde. Emojiler ise her zamanki gibi en fazla merak edilen değişiklikler arasında.

20 Nisan tarihinde Spring Loaded etkinliğinde iOS 14.5’in tanıtılması bekleniyordu. Ancak beklenen bu gelişmeler olmadı. Yeni iPad Pro ve iMac ürünlerini tanıtan Apple, işletim sistemi güncellemesi ile ilgili farklı bir tarih verdi. Güncelleme 1 hafta içerisinde kullanıma açılacak. Konu ile ilgili net bir tarih ise bulunmuyor. iPhone ve iPad kullanıcılarının beklediği güncellemedeki emojiler bir hayli dikkat çekici.  

Kalpler ve Yüz İfadeleri

iOS 14.5 güncellemesiyle kalp simgelerine iki ayrı seçenek daha eklenecek. Karşıdaki kişiye sevgi göstermek amacıyla tercih edilen kalp emojileri duygularınızı daha güçlü ifade etmenizi sağlıyor. Yüz ifadeleri arasında nefes verme, dönen göz, bulutlar arasındaki yüz gibi üç ayrı emoji kullanıcılara sunulacak.

Bu değişiklikler dışında sağlıkla alakalı emojilerde de ufak tefek güncellemeler var. Yeni ara sürümde şırınga simgesinin tasarımı yenilecek. İçi dolu bir şırınga ve üzerinden dökülen kan damlalarıyla kullanılan emojinin yerini içi boş bir şırınga alacak.

iOS 14.5, ilişkileri simgeleyen emojileri de yeniliyor. Apple, farklı tonlardaki ten renkleriyle güncellediği emojileri hayatımıza sokuyor. Ayrıca kulaklık emojisinde de ufak bir güncelleme söz konusu. Geçen yıl tanıtılan kablosuz kulaklık AirPods Max’in gümüş gövdeli tasarımına benzeyen bir emoji beyaz rengiyle oldukça büyük bir ilgi çekiyor.

YORUMLAR