iyzico Kadın Girişimci Destek Programı Başvuruları “İyiden İyiye” Başladı

Türkiye’nin en önemli yerli ödeme girişimlerinden olan iyzico, kadın girişimcileri desteklemek için Google ve IdeaSoft gibi dev isimlerle ortak bir proje yürütüyor.

kadın girişimci desteği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Elektronik ödeme platformu iyzico; Google, Good4Trust, IdeaSoft, Paraşüt ve Mükellef gibi alanında güvenilir markalarla birlikte “iyzco Kadın Girişimci Destek Programı”na başvuruları almaya başladı.

Şirket, kadın girişimcilerin karşılaştığı engelleri aşmak ve atılımcı ruhları canlandırıp yeni ilhamlar bulmak için “İyiden iyiye” sloganıyla birlikte projesini hayata geçirecek. Başvuru yapan kadın girişimciler, finansal destekten eğitimlere kadar birçok fırsattan yararlanabilecek. Ayrıca destek programına katılanlara sosyal medya desteği de sağlanacak ve böylece başarı hikayelerin belki de kırılma noktası olacak proje ile yeni satış kanallarını kullanabilecekler. Tabii ki iyzico desteği, sosyal medyada daha fazla takipçi elde etmelerini de  kolaylaştıracaktır. 

Başvuru, iyzico’nun kendi sitesinde yapılmaktadır. 

iyzico-PayU Türkiye CEO’su Barbaros Özbugutu, projeleriyle ilgili şöyle konuştu: “Finansal hizmetleri demokratikleştirme amacıyla çıktığımız bu yolda, “İyiden İyiye” çatısı altında topluma, çevreye ve kültüre değer katacak projelere sürdürülebilir destek veriyoruz. Kadın girişimcilerimizin iş hayatında kalıcı olmasını sağlamak adına tasarladığımız iyzico Kadın Girişimci Destek Programı da bu vizyonumuzun bir parçası. Üreten kadınlar her alanda varlar ve tüm koşullara rağmen var güçleriyle üretmeye devam ediyorlar. Bu üretimi iyiden iyiye büyütmek adına, iş ortaklarımızla birlikte kadın girişimcilerimizin yanında olmaya ve onlara çok yönlü bir destek sunmaya devam edeceğiz.”

Programın destekçilerinden Good4Trust’ın kurucusu Uygar Özesmi, sektördeki eşitsizliği giderme açısından önemli bir adım olan bu projede yer almaktan mutlu olduklarını dile getirirken IdeaSoft’un CEO’su Seyhun Özkara şu şekilde konuştu: 

“‘E-ticaret Kadınları’ projesi ile iş hayatına dönmek isteyen pek çok kadın girişimciyi destekledik. Şimdi de ‘iyzico Kadın Girişimci Destek Programı’ kapsamında uzun yıllardır birlikte başarıyla çalıştığımız iyzico’yla kadın girişimcilere destek vermekten mutluluk duyuyoruz. İsteyen herkesin e-ticarette başarılı olabileceği konusunda farkındalık sağlamak ve özellikle kadınların kendi ekonomik bağımsızlığını kazanması için destek olmaya devam edeceğiz. Kadın girişimcilerin, e-ticaretle yapabileceklerinin bir sınırı yok, yeter ki istesinler.”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir