Kargoist, Git Kargo’yu Satın Aldı!

2018 yılında kurulan Git Kargo uygulaması Kargoist tarafından satın alındı. Kargoist ve Git Kargo arasındaki satın almaya ait finansal veriler paylaşılmadı.

kargoist, git kargo
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pandemi dönemiyle bearbr her geçen gün daha büyük bir hacme sahip olan e-ticaret sektörü, kargo şirketlerinin büyümesine olanak tanıyor. Kurumsal kargo taşımacılığına odaklanan Kargoist, yeni nesil kargo deneyimi sunan Git Kargo girişimiyle beraber hareket edecek.

git kargo

Yeni gelen bilgilere göre 2018 yılında hizmet vermeye başlayan Git Kargo girişiminin Kargoist ile iş birliği yaptığı ortaya çıktı. Satın almaya dair olan finansal detaylar ise şimdilik tam olarak açıklanmadı.

Git Kargo 5 Milyon TL Değerleme Almıştı

2012 senesinde İsak Temel ve Alim Yazlı tarafından aktif hale getirilen Kargoist, teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilen kurumsal kargo taşımacılığı girişimi olarak hizmet veriyor. Kargoist Türkiye’nin öncü online satış siteleri ve partnerlerine kendi özel filosu ile taşımacılık hizmeti sunduğu da biliniyor.

Yeni nesil kargo deneyimi sunabilmek için 3 yıl önce hayata geçirilen Git Kargo ise Türkiye e-ticaret lojistiğinde başarılı alternatif olmayı planlıyor. 2020 yılında 434 bin kargo teslimatı yapan Git Kargo’nun geçtiğimiz yılın Ağustos ayında 5 milyon TL değerleme üzerinden yatırım almıştı.

YORUMLAR