KeepTruckin, 190 Milyon Dolarlık Yeni Finansman Sağladı

Filo yönetimi teknolojisinde lider olan KeepTruckin, Venture Partners, Index Ventures, Greenoaks, IVP, Scale Venture Partners ve BlackRock tarafından yönetilen fonlardan 190 milyon dolarlık yeni fon sağladığını duyurdu

keeptruckin yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kamyon filolarının araç, kargo ve sürücü güvenliğini yönetmesine yardımcı olan donanım ve yazılım geliştirmede uzmanlaşan girişim KeepTruckin,  E serisi yatırım turunda 190 milyon dolar topladı. Yeni fonla birlikte şirketin toplam değeri  2 milyar dolara yükseldi. Yatırımın liderliğini GreenOaks Capital, Index Ventures, IVP ve Scale Venture Partners ve BlackRock üstlendi.

Shoaib Makani tarafından kurulan şirket, yeni sermayesini GPS izleme, ELD uyumluluğu ve sevk ve iş akışı yazılımı gibi yapay zeka destekli ürünlere yatırmayı planlıyor. Ayrıca sürücünün dikkatinin cep telefonu ile dağılmasını engellemek ve yakın takip davranışlarını anında tespit edip gerçek zamanlı olarak uyarmak için akıllı araç içi kamerasını geliştirmeye de kararlı.

filo güvenlik yazılımı

KeepTruckin’in pandeminin başlangıcından bu yana yıllık %70’lik büyümesine katkıda bulunan temel faktörler, inşaat , petrol ve gaz gibi yeni pazar segmentlerine hızla genişlemesidir. CEO Shoaib Makani, yatırımın ardından şu şekilde konuştu: 

“Bugün 90.000’den fazla şirket ve bir milyondan fazla sürücü, operasyonlarının güvenliğini ve verimliliğini artırmak için teknolojimize güveniyor. Geçen yıl boyunca müşterilerimiz filolarını %21 oranında büyüttü ve E Serisi finansmanımızla artık fiziksel ekonomiye güç veren tüm işletmelere daha iyi hizmet vermek için yetenek ve teknolojiye yatırım yaparak onlarla birlikte büyümek adına iyi bir konumdayız.”

YORUMLAR