Çevrim içi Kişisel Gelişim Platformu: İyinsan

Uzun karantina sürecinde kendimizi daha iyi tanıdığımız bir gerçek. İyinsan platformunun amacı, tecrübeli uzmanlardan kişisel gelişim desteği almanızı sağlamak. Hem de çevrim içi bir şekilde.

Sağlık zindelik ve fitness
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

2020 yılında Naz Alatlı tarafından kurulan çevrim içi kişisel gelişim eğitimleri sunan platform İyinsan bireysel ve grup eğitimleri ile kendine dönmek isteyen insanlara bir yol gösterici olmayı amaçlıyor. Kendi alanında uzman eğitimcileri tek bir site altında bir araya getiren ekip tipik bir sosyal girişimcilik örneği sunuyor. En genel ve şimdilik uzak görünen amacı, bireyden başlayarak toplumu ve daha sonra dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek.  

Platform, yoga, nefes, meditasyon, fitness, pilates, psikoloji,  beslenme ve astroloji seansları öne çıksa da kültür-sanat dersleri de vererek kendi ifadeleriyle, “ruh, beden ve zihin üçlemesine değen” her türlü hizmeti sunuyor. Bir sonraki hedef sertifika programlarının sunulacağı İyi Akademi’nin açılması ve ürün satışlarının yapılacağı İyi Dükkan’ın kullanıma sunulması gibi görünüyor. Henüz mart ayında açılan uygulamada 60 kadar uzman yer alıyor. Üye girişi yaptığınız takdirde seans takvimlerini, geçmiş seans verilerini ve kazançlarınızı görebileceksiniz. Kapılarını yeni açması dolayısıyla henüz bir yatırım desteği yok. Seanslar üzerindeki komisyonuyla gelir sağlıyor.  

Mevcut şartlarını genişletmeyi amaçlayan İyinsan, Studio Canlı, Yogaila gibi rakiplerinden bazı yönleriyle ayrılmak istiyor. Bunun için oyunlaştırma, bireysel ve kurumsal üyelikler gibi fikirlerle fark yaratmaya çalışıyor. Böylelikle kendi gelir alanını da artıracak.

YORUMLAR