KKTC’nin Online Market Platformu: Bitayka

Kıbrıs Girişimi Bitayka, çevrim içi market ve yemek alışverişi yapmak isteyen müşteriler ile marketlere aracılık ediyor.

Kıbrıs'ın Getir benzeri girişimi Bitayka
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Bitayka, Türkiye Türkçesindeki “bir dakika” kalıbının Kıbrıs ağzındaki formudur. Bu mobil uygulama ile kullanıcılar; süpermarket, yemek, tüpgaz veya damacana su siparişi verebiliyor. 

Bildiğiniz gibi çevrim içi alışveriş özellikle pandemi döneminin gözdelerinden oldu. Market ve yemek uygulamaları beklenmedik cirolar elde etti. Öyle ki bu alandaki öncü uygulamalardan Getir’in yurt dışı planları hızlı bir şekilde hayata geçirildi. Şu an Londra’nın ardından Paris, Amsterdam ve Berlin’de de yeni şubelerini açıyor. Trendyol gibi ünlü e-ticaret devleri dahi market ve yemek özelliklerini oluşturdu. 

Elbette bu yükseliş, yeni girişimcilere de ilham oldu. Haberimiz kapsamında yönümüzü Kıbrıs’a çeviriyoruz. Bitayka uygulaması ile konumunuza yakın marketlerden sipariş verebiliyorsunuz. Minimum sepet tutarını tamamladığınızda alışverişiniz doğrudan kapınıza getiriliyor. iOS ve Android cihazlara ücretsiz indirilen uygulama, mobil ile sınırlı değil. İsterseniz web sitesi üzerinden de kullanabilirsiniz. Alışveriş  yapmanın yanı sıra konum diğer marketlerle fiyat karşılaştırması da yapma imkanı sunuluyor. 

bitayka online alışveriş

Bitayka, kullanıcılarına iki farklı teslimat seçeneği sunar. Bunlardan ilki, belirtilen saatte adrese yapılan sipariştir. İkincisi ise müşterilerin market otoparkından ürünlerini teslim almalarına yöneliktir. Market otoparkına gelen müşteriler,araçlarından inmeden siparişlerini teslim alabiliyor. İki seçenekte de temassız teslimat mümkün. 

Şu an yalnızca Kıbrıs’ta hizmet veren girişimin 2022 yılında Türkiye’de de hizmet vermeye başlaması planlanıyor. Bu amaç doğrultusunda Trendbox ile iş birliği yaptılar. Trendbox, İstanbul’da 1500 noktada faaliyet gösteriyor. 

YORUMLAR