Yerli Online Eğitim Platformu Kunduz, ABD Pazarına Açılıyor

Yerli eğitim teknolojisi girişimi Kunduz, bir yıllık hazırlanma sürecinin ardından ABD pazarına açıldı.

kunduz
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Silikon Vadisi’nde yer alan ofisini New York’a taşıyan Kunduz ortalama 1 yıllık hazırlık sürecinden sonra uygulamayı kullanıcılara açtı. YKS ve LGS sınavlarına hazırlananlar başta olmak üzere bütün öğrencilerin soruları çözmelerine destek sağlayan mobil eğitim platformu Kunduz’un global olarak büyümesi devam ediyor.

kunduz

Geçtiğimiz haftalarda Eczacıbaşı Momentum’un liderliğinde gerçekleştirilen yatırım turunu tamamlayan Kunduz, Hindistan pazarından sonra ABD bölgesinde de uygulamayı kullanıcılara sundu. Kısa bir süre içerisinde ABD’nin bütün eyaletlerinden öğrencilere hitap etmeyi başaran Kunduz, Türkiye’deki lise ve üniversite sınavlarına hazırlanma maliyetini de düşürüyor.

İvme Yükselerek Devam Ediyor

Soru-cevap kısmının yanı sıra yapay zeka temelli kişiselleştirilmiş testler, ülke çapında deneme testleri ve videolu konu anlatımları da uygulama içerisinde yer alıyor. Global pazara açılma konusunda yatırımcıları tarafından teşvik edildiklerini söyleyen Kunduz Kurucu Ortağı Melih Şener, ‘’Hem Türkiye hem de faaliyet gösterdiğimiz global pazarlarda öğrencilerin sahip oldukları eğitim olanaklarındaki makasın daralmasını istiyoruz.’’ açıklamasını yaptı.

ABD operasyonlarını yürütebilmek için özel bir mobil uygulama ekibini de kurduklarını söyleyen Melih Şener, ‘’Ekibimiz, Kunduz uygulamasının kişiselleştirilmiş eğitimini herkesin erişebileceği fiyatlardan sunabilmek için çalışmalarına devam ediyor. Amerika’ya olan yatırımlarımı ise yükselen bir ivme ile devam edecek.’’ dedi.

YORUMLAR