Üniversiteliler Yenilikçi Fikirleriyle Kuveyt Türk Ideathon’da Yarışacak

Kuveyt Türk Ideathon, üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir yarışma düzenliyor. Tema: Geleceğin Bankacılığı.

kuveyt türk bankacılığın geleceği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kuveyt Türk, “Geleceğin Bankacılığı” teması ile yeni bir yarışma düzenliyor. Toplamda 40 bin TL’lik final ödülü olan projede üniversite öğrencilerinin sektöre yönelik yenilikçi fikirleri yarışacak. Öğrencilerin hangi bölümde okudukları kriter alınmayacak. 

Ünlü banka, yarışmayı düzenlemek için kariyer platformu Toptalent ile iş birliği kurdu. Öğrencileri davet etmek için “Bir fikrin var mı?” çağrısı yapan şirket son başvuru tarihini 30 Mayıs Pazar olarak duyuruldu. İster bireysel isterseniz takım halinde başvuru yapabilirsiniz. Katılım için başvurduğunuzda elinizde bir fikir olması gerekiyor. Gelen proje fikirleri Kuveyt Türk yöneticileri tarafından değerlendirilecek ve yarı finale kalan 20 takım 1 Haziran’da açıklanacak. 

Yarı finalistler bir sonraki aşama için fikirlerini sunum haline getirecek ve videoları Toptalent sitesine yükleyecekler. Finale kadar ilerleyen yarışmacılar, Tasarım Odaklı Düşünme (Design Thinking) eğitimi alabilecekler. 

11 Haziran’da Serdar Kuzuloğlu’nun da katılacağı bir etkinlik düzenlenecek. Yarışmanın birincisi ise 12 Haziran Cumartesi günü açıklanacak. Final jürisinde, Kuveyt Türk yöneticileri ve farklı sektörlerden prestijli isimler yer alıyor. Pandemi dolayısıyla tüm etkinlik uzaktan sürdürülecek. Jüri, çevrim içi konferansta finalistleri dinleyip değerlendirmelerini sunacak. Birinciye 15.000 TL, ikinciye 9.000 TL, üçüncüye ise 6.000 TL verilecek. Finale kalan 10 takımın her bir üyesine ise 250’şer TL’den toplam 10 biner liralık hediye çeki takdim edilecek. 

Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir yarışma ile ilgili verdiği demeçte şunları söyledi: “Dijital kanalların ve dijital dönüşümün önemini çok önceden fark edip son 10 yıldır önemli projeleri hayata geçiren bir katılım finans kuruluşu olarak yenilikçi fikirleri desteklemeye büyük önem veriyoruz. Teknoloji ve inovasyon yolunda attığımız adımlarla da sektördeki öncü konumumuzu sürdürüyoruz. Gençlerin farklı bakış açılarıyla ve fikirleriyle bankacılığa yeni bir soluk getirebileceğine inanıyor, bu alanda onlara söz söyleyebilecekleri yeni alanlar açmanın oldukça kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda düzenlediğimiz Ideathon Yarışması’nın gençler için eşsiz bir deneyim olacağını düşünüyoruz. Yenilikçi fikirleriyle finans dünyasına değer katmak isteyen tüm gençlerimizi Kuveyt Türk Ideathon’a davet ediyoruz”. 

YORUMLAR