Kuveyt Türk, Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu Kurdu

Kuveyt Türk bankasının özel iştiraki olan KT Portföy Yönetimi A.Ş. Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurdu ve geleceğe yönelik planlarını açıkladı.

kuveyt turk
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kuveyt Türk iştiraki olan KT Portföy Yönetimi A.Ş. Lonca Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nu kurdu. Fona ilk yatırımcı olarak 25 milyon liralık kaynak sağlanacağı da açıklandı.

Kuveyt Türk’ün yaptığı açıklamalara göre Lonca Girişimcilik Merkezi ismini taşıyan özel fonun teknoloji odaklı ölçeklenebilir girişimlere erken ve büyüme aşaması yatırımları yapacağı da ortaya çıktı.

Açıklamalarda konu ile ilişkili görüşleri bulunan Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, Lonca Girişimcilik Merkezi’ni ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin projelerini destekleme amaçlı olarak geliştireceklerini duyurdu. Merkez vasıtasıyla katma değer taşıyan ve nitelikli istihdam sağlama potansiyeli olan yüksek teşebbüslere sunulan destekleri de hatırlatan Uyan, 25 milyon TL kaynak ayırdıklarını belirtti.

Büyüme Sermayesi Yatırımları Planlanıyor

KT Portföy Yönetimi Genel Müdürü Hamit Kütük, Lonca GSYF ile 2 yılı aşkın süreçte teknoloji odaklı ölçeklenebilir şirketlere büyüme sermayesi yatırımları yapmak istediklerini de söyledi.

Kütük, ‘’Yatırım yapılan şirketlerin başarılı performansları ve girişimcilerin talepleri bizler için önemli. Bu durum erken aşamanın yanında büyüme aşamasındaki girişimlere de yatırım yapmaya yönelik fon kurmamızı sağlıyor.’’ açıklamasını yaptı.

Ekosistemde yer alan diğer kuluçka merkezleri ve sektörde yer alan diğer katılımcılarla olan yakın iş birliklerinin devam edeceğini söyleyen Kütük, geleceğe yönelik planların giderek netleşmeye başladığının da altını çizdi.

YORUMLAR