LC Waikiki, Kendi Pazaryerini Kuruyor

LC Waikiki, online ticaret alanında yeni bir adım atarak yalnızca kendi internet sitesinden satış yapacağını ve online pazaryeri kuracağını duyurdu.

lc waikiki, e-ticaret
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Geçtiğimiz haftalarda e-ticaret sitelerinden ürünlerini kaldıran LC Waikiki, online ticaret için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Yeni gelen haberlere göre ünlü marka artık yalnızca kendi internet sitesi üzerinden satış yapacağını ve kendine özel bir online pazaryeri kuracağını duyurdu.

2020 yılını pandeminin de etkileriyle beklentilerinin çok üzerindeki satış rakamlarıyla tamamlayan LC Waikiki, geçtiğimiz yıla göre ortalama %140 büyüme elde etmişti. Bu duruma paralel olarak aynı büyüme oranlarının sitelerinin trafik sayılarında da görüldüğü ortaya çıkmıştı.

LC Waikiki E-Ticaret Kategorisi Direktörü Efsun Janset Yılmaz, ‘’En fazla büyüyen metriklerimiz arasında dönüşüm oranlarımız da yer alıyor. Pandemi öncesi sitemizi ziyaret ederek etkileşim sağlayan ama alışverişlerini mağazalarımızdan yapmayı tercih eden müşterilerimiz, mağazaların kapanmasıyla ve çalışma saatlerinin kısıtlanmasıyla birlikte online alışverişi tercih etti. Bu sebeple, 2020 yılını bir önceki yıla göre daha yüksek rakamlarla tamamladık.’’ diyerek 2020 yılıyla ilgili yorumlarda bulundu.

Tek Bir Çatı Altında Toplanıyor

Online kanallardaki büyümenin ardından şirketin yeni bir karar aldığı ve ürünlerini farklı platformlardan kaldıracağı ortaya çıktı. LC Waikiki yeni dönemde ürünleri yalnızca kendi internet sitesi üzerinden satışa sunacak. Aracılar ortadan kaldırılacak. Daha önce pazara sunulmayan Southblue ve X-Side gibi markaları da dahil ederek, kendi internet sitelerinden satacak olan şirket, online sitesini özel bir pazaryeri olarak konumlandırıyor.

2021 global ciro hedeflerinin 36 milyar TL olduğunu söyleyen LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, bundan sonra tek bir pazaryerinde faaliyette olacaklarını ve tek çatı altında bünyelerindeki tüm markaları bir araya getireceklerini belirtti.

Küçük, ‘’Dream, X-Side, Vision ve Dream gibi alt markalarımız bulunuyor. Marketplace yatırımlarını yapmayı düşünüyoruz. Bunların hepsini kapsayan bir pazaryeri oluşturarak birçok farklı kesime hitap etmeyi hedefliyoruz. İnternetteki 2023 ciro hedefimizi 2020 yılında yakalamış olduk. 2021 yılı sonunda 3 kat daha büyümüş olabiliriz. Bu alanda önemli bir karar alarak ürünlerimizi yalnızca kendi sitelerimzide satışa sunmaya başlıyoruz.’’ dedi.

Aracı firmalar ürünlerini karsız olarak sattıklarından dolayı aracıları kaldıran LC Waikiki, ürünlerini daha rekabetçi fiyatta sunmak istiyor. Bu hamleden sonra diğer markaların neler yapacağı ise şimdilik tam olarak bilinmiyor.

YORUMLAR