LG Akıllı Telefon Pazarından Tamamen Çekilebilir

Akıllı telefon pazarı büyük ivme kazanmasına rağmen LG durumdan memnun değil. Söylentilere göre LG akıllı telefon pazarından çekilebilir.

LG akıllı telefon pazarından tamamen çekilebilir
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

LG akıllı telefon pazarından çekilmeye hazırlanıyor. Çalışanlarına gönderdiği notta şirketin önemli bir kararın eşiğinde olduğunu belirten LG CEO’su, akıllı telefon biriminin kapatılabileceğini, satılabileceğini veya küçültülebileceğini belirtti.

Bir dönem akıllı telefon piyasasının en önemli aktörlerinden birisi olan LG, son yıllarda popülerliğini kaybetmiş bulunuyor. Özellikle Çinli firmaların pazarda daha fazla pay sahibi olmasının ardından pazar payı oldukça düşen Güney Koreli şirket, geleceğinden pek umutlu değil gibi görünüyor.

The Korea Herald kaynaklı bilgilere göre LG CEO’su Kwon Bong-seok, şirket çalışanlarına bir şirket içi mesaj gönderdi. Gönderilen mesaj ise LG’nin akıllı telefon pazarından çekilebileceğine yönelik bir mesajdı. Mesaj, LG’nin akıllı telefon pazarından tamamen çekilebileceğini dahi içeriyordu.

LG’nin akıllı telefon pazarından çekilmesi veya akıllı telefon bölümünü küçültmesi bir süredir konuşulan bir konuydu. Ancak bugüne kadar herhangi bir somut bilgi mevcut değildi. Ortada dolaşan iddialara göre LG Mobile bölümünün %60’ı şirket içindeki diğer birimlere aktarılacak.

2019 yılında LG’nin akıllı telefon pazarından çekileceğine yönelik iddialar ortaya çıktığında şirket bu iddiaları kesin bir dille yalanlamıştı. Ancak bu kez doğrudan şirketin CEO’sunun çalışanlarıyla paylaşmış olduğu notta geçen durum LG’nin bu konuda ciddi bir tutum içerisinde olduğunu gösteriyor.

YORUMLAR