LinkedIn, Clubhouse Benzeri Bir Özellik Geliştiriyor

LinkedIn, Clubhouse’u iş ağı sitesine taşıyor. Ses temelli bir özellik geliştiren uygulama, profesyonel kimlikler arasında farklı ve yararlı bir olacağı konusunda iddalı.

linkedin clubhouse klonlama
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Büyük sosyal ağların Clubhouse’u klonlama etkinliğine dahil olan son şirket LinkedIn oldu. Twitter, Spaces’i yayına aldı; Instagram, canlı yayınlarındaki kişi sayısını artırdı; Discord ve Telegram dahi benzeri özellikler geliştirmek üzerine çalışıyor.  TechCrunch’ın haberini doğrulayan platformun yeni girişimine hepimiz aşinayız. Temelde konuşmak veya sadece dinlemek üzere sohbet odalarına katılabileceksiniz. 

LinkedIn, bu ses tabanlı özelliğin geliştirilmesini önemsiyor. Çünkü üyeler arasındaki iletişim ve bağlantı kurmanın alternatif ve işlevsel bir yolu olacağını düşünüyorlar. Clubhouse’daki sektörel odalar ve katılımlar göz önüne alındığında platformun bu yönde yatırım yapması mantıklı görülüyor. 

Sesli sohbet özelliğinin başlatılacağı tarih için henüz net bir zaman dilimi işaret edilmedi. Ancak yakında beta testine başlayacaklarını açıkladılar: “Profesyonel kimliğinizle bağlantılı benzersiz bir ses deneyimi yaratmak için bazı erken testler yapıyoruz”. LinkedIn sözcüsü Suzi Owens, TechCrunch’a verdiği demeçte üyelerin topluluklarla bağlantı kurması için daha fazla yol geliştirmek istediklerini söyledi. Yeni özelliği, etkinliklerin ve grupların canlandırılması için kullanacaklar. Microsoft’a bağlı ünlü iş ağı LinkedIn, özelliğin nasıl görüneceğini de paylaştı. Clubhouse ve Twitter Spaces gibi, ön ve ortada bir konuşmacı sahnesi ve ekranın aşağısında izleyicilerden bir kişi listesi bulunuyor.

LinkedIn, içerik oluşturucularına yeni fırsatlar sunmaya hazırlanırken getirdiği bu özellik ne kadar kararlı olduğunu gösterir nitelikte. Uzun zamandır durgun olan site, büyük adımlar atacağa benziyor. 

YORUMLAR