LinkedIn’den Şirketleri Birbiriyle Yarıştıracak Yeni Özellik: Rakipler

LinkedIn, sosyal medyada daha iyi bir noktaya gelebilmek isteyen şirketler için ‘’Rakipler’’ adını verdiği yeni bir özellik daha geliştirdi.

linkedin, rakipler
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dünyanın popüler platformları arasındaki LinkedIn şirketlerin ve kullanıcıların oldukça işine yarayabilecek yeni bir özelliğini daha hayata geçirdi. Rakipler ismini alan bu yeni özellik, şirketlerin kendi sayfalarını rakipleriyle kıyaslayabilmesini sağlıyor. LinkedIn sayfalarını daha iyi hale getirebilen özellik rakipler ile şirketlerin arasındaki farkları anlayabilmelerine imkan tanıyor.

linkedin, rakipler

Rakipler özelliği şirketleri sayfa kalitesi açısından birbiriyle kıyaslıyor. Bu sayede şirketin sayfasını yöneten kişiler, rakiplerinin takipçi sayılarını, gönderi türünü ve sayılarını, son dönemdeki durumlarını ve paylaşımlar ile etkileşim oranlarını da istatistiksel olarak görebiliyor.

Dünya Genelinde Kullanıma Sunuldu

Sosyal medya uzmanlarına göre LinkedIn’in yeni özelliği iş hayatında yeni bir rüzgar gibi esiyor. Rekabetçi açıdan dezavantajlı durumda olan şirketler, LinkedIn’in sunacağı özel tavsiyeler sayesinde sosyal medya platformlarında popüler bir hale gelebilecek.

LinkedIn, mevzu bahis yeni özelliği ile ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı. Fakat daha önceki dönemlerde bu özellik birkaç kullanıcı tarafından aktif bir şekilde test edilmişti. Tüm çalışmaların tamamlandığı Rakipler özelliğinin dünya genelinde kullanıma sunulmasıyla belli oldu.

Alanında iyi olan isimlerin gelecek vadeden şirketleri de keşfedebilmesine destek verecek olan yeni özellik, dijital dünyada başlayan ve gerçek dünyaya da yansıtabilecek oldukça sıkı bir rekabet ortamını yaratacak.

YORUMLAR