E-Spor Platformu Loco, 9 Milyon Dolar Yatırım Aldı

E-spor ve oyun canlı yayınları platformu olan Loco, tohum yatırım turunda tam 9 milyon dolarlık yatırım aldı.

loco, e-spor
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

E-spor ve oyun canlı yayınları için tercih edilen Loco, Güney Koreli oyun firması Krafton ve Hindistan merkezli interaktif video platformu olan Lumikai öncülüğünde yapılan tohum yatırım turundan 9 milyon dolar yatırım aldı.

Dijital eğlence şirketi olan Pocket Aces bünyesindeki Loco platformu aldığı yatırım sonrasında bağımsız bir şirket haline gelecek. Pocket Aces kurucuları ise Loco’nun ilerlemesi kısmında aktif bir rol alacak.

Yükselmeye Devam Ediyor

Çeşitli popüler oyunlar için etkileşimli topluluklar oluşturan Loco, en iyi e-spor takımları ve oyun yapımcılarıyla da ortaklaşa düzenlenen turnuvalara ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası ortaklar ile oyun içi entegrasyonlar oluşturma kısmında çeşitli iş birlikleri yapan Loco, e-spor odaklı çalışmalarını yönetebilmek için Logitech, Red Bull ve NBA gibi şirketlerle hareket ediyor.

2020 yılının başlarında ortaya çıkan Loco, pandeminin başlamasıyla beraber daha da fazla talep görmüştü. Haziran 2020 yılından beri aktif izleyici sayıları altı kat artan Loco, ilerleyen dönemlerde yükselmeye devam etmeyi hedefliyor.

YORUMLAR