Marvel, Spider-Man Koleksiyonu ile NFT Dünyasına Adım Attı

Marvel, ilk NFT koleksiyonunu ağustos ayı boyunca piyasaya sürecek.

spider-man nft sürümü
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Marvel, VeVe Digital Collectibles ile birlikte süper kahraman Örümcek Adam temalı 5 NFT’yi ağustos ayı boyunca piyasaya sürecek.  Fiyatları birim başına 40 ila 400 dolar arasında değişiyor. Bu değerler, ürünlerin “az rastlanır” veya “nadir” olmasına göre değişecek.    

Çizgi roman dünyasının dev isminin ilk NFT sürümü, fazla miktarda ürünle iddialı bir başlangıç yapacak. Ürün sıralamasına ve değerlerine bakalım:

  • Yaygın – Spider-Man – The Amazing Spider-Man

○ Fiyat: 40,00 $ – Miktar: 32.000

● Nadir – Spider-Man – Hangin’ Out

○ Fiyat: $50.00 – Miktar: 16.000

● Nadir – Spider-Man – Jump Into Action

○ Fiyat: $100.00 – Miktar: 9.000

● Ultra Nadir – Spider-Man – Animated

○ Fiyat: 250,00 $ – Miktar: 2.500

● Gizli-Nadir – Spider-Man – Ultimate Animated

○ Fiyat: 400,00 $ – Miktar: 1.000

Spider-Man hayranları, ağustos ayı boyunca Marvel dijital ürünlerini satın alıp koleksiyonuna katabilir.  Marvel başkanı, NFT serisini Spider-Man ile başlatma tercihlerine şöyle açıklık getirdi: “Örümcek Adam, Marvel Evrenindeki en efsanevi süper kahramanlardan biridir. Dolayısıyla, VeVe ile küresel dijital koleksiyon deneyimimizi başlatmanın daha iyi bir yolu yoktu.”


Marve’ın rakibi DC Comics de ikonik karakterlerini içeren NFT’leri piyasaya sürmeyi planlıyor. Hatta DC Comics’in hukuk işlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı, 11 Mart’ta serbest çalışanlara “DC’nin NFT pazarlarına girmek için fırsatları araştırdığını” belirten bir mektup dahi yazdı . Şirket, bağımsız sanatçıların DC Comics’in fikri mülkiyetini kullanan NFT’leri açık artırmaya çıkarmasını istemiyor.

YORUMLAR