40 Milyon McLaren Token Bitci.com’da Satılıyor

Formula 1 tarihinin en başarılı takımlarından McLaren’ın taraftar tokenleri Bitci üzerinden satışa çıkarılıyor.

mcloren taraftar tokeni bitci
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Formula 1 tarihinin en önemli takımlarından McLaren’ın taraftar tokenleri basıldı. 40 milyon adet McLaren Token, 0,50 Euroluk avantajlı ön satış fiyatıyla 16 Ağustos 2021 tarihinde yatırımcılar için piyasaya sürüldü. Tokenler yalnızca Bitci.com üzerinden ve Bitcicoin aracılığıyla alınabiliyor. Yani McLaren Token sahibi olmak isteyenlerin hesaplarında Bitcicoin olması gerek. McLaren Token’ın arz sonrası Bitci.com’daki listelenme tarihi ise 12 Eylül 2021 olarak açıklandı. 

McLoren’in token projesi Bitci Teknoloji’nin Türk mühendisleri ve yazılımcıları tarafından geliştirildi. Ayrıca 3+2 yıl geçerli olan anlaşma ile Bitci.com’un logosu McLaren Formula 1 Takımı araçlarında ve pilotların kasklarında yer alacak. 

Bitci.com, hem kullanıcı havuzunu genişletmek hem de tanınırlığını artırmak için Bitci Chain isimli Türkiye’nin ilk yerli blockchain platformunu kurmak üzerine çalışıyor. 

Bitci.com’un Spor Yatırımları

Bitci, McLaren ile yaptığı 3+2 yıllık logo anlaşması ile yetinmedi. Bunun yanında TOSFED Baja Kupa’sının da isim sponsoru olarak Bitci Racing takımını kurdu. Şimdilik iki aracın yer aldığı Bitci Racing, bu sene Türkiye Pist Şampiyonası’nda yer alacak. 

Şirketin en son açıklanan iş birliği ise MotoGP ile oldu. MotoGP için de taraftar tokeni yapan girişim, bu hafta sonu gerçekleşecek Red Bull Ring pistinde MotoGP Avusturya yarışının isim sponsoru olduğunu açıkladı. Bu da demek oluyor ki sezonun 11. yarışı olan Avusturya GP’nin resmi adı Bitci Motorrad Grand Pix von Österreich Red Bull Ring oldu. Bitci, bu yatırımıyla, MotoGP’ye yatırım yapan ilk Türk şirket oldu.

YORUMLAR