B2B Ödeme Platformu Melio, 4 Milyar Dolar Değerlemeyle 250 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Küçük işletmeler için ödeme platformları geliştirmede uzmanlaşmış İsrailli dijital ödeme firması Melio, D Serisi finansman turunda 250 milyon dolar fon elde etti.

melio yatırım turu
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

B2B ödeme platformu Melio, son finansman turunda 250 milyon dolar yatırım alarak değerlemesini 4 milyar dolara yükseltti. Yatırım turuna New York merkezli yatırımcı Thrive Capital ve mevcut yatırımcı General Catalyst katıldı. ABD yatırım şirketi Tiger Global Management, mevcut yatırımcılar Accel, Bessemer, Coatue, Corner Ventures ve Latitude de tura destek olan diğer isimler. Yeni finansman, yazılım sağlayıcı ve pazar yerleri ile ortaklık kurmak amacıyla kullanılacak. 

Melio, borç ve alacak hesapları teknolojisini kullanarak şirketlerin müşterileri için neredeyse anında ödemeler göndermesine ve almasına olanak tanıyan bir girişim. Amerika Birleşik Devletleri’nde New York ve Colorado’da genel merkezi ve Tel Aviv’de bir Ar-Ge merkezi bulunan şirket, küçük işletmelerin ödemeleri hızlı bir şekilde transfer etmesine ve almasına olanak tanıyan tek ve entegre bir çözüm sunar – nakit akışı gereksinimlerine yardımcı olur, gecikmeleri azaltır veya ortadan kaldırır. Şirketlerin yeni teknoloji kullanımını Covid-19 sürecinde kolaylaştırarak hizmet veriyor. Son 18 ayda aylık işlem hacmini %5,000 artırdı. 

Şirketin CEO’su ve kurucu ortağı Matan Bar, “2021, Melio için hızlı bir büyüme yılı oldu. Küçük işletmeleri her zamankinden daha fazla desteklemek, satıcı ödeme işlemlerini dijitalleştirmelerine yardımcı olmak, onlara zaman kazandırmak ve nakit akışlarını en üst düzeye çıkarmak için kendimizi şanslı bir konumda bulduk.” açıklamasını yaptı. 

YORUMLAR