Melo App, 5 Milyon TL Değerleme Üzerinden 1 Milyon Lira Yatırım Aldı

Melis Bilgili’nin kurucusu olduğu dijital güzellik asistanı Melo App, 5 milyon TL değerleme üzerinden ortalama 1 milyon TL’lik bir yatırım aldı.

melo app yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Geçtiğimiz haftalarda 2 milyon TL değerleme üzerinden yatırım alan Melo App şimdi ise ikinci turda Keiretsu Forum Türkiye, Faik Ulutaş, Asuman Dayıcan, Mine Şenuysal Özgür ve ismi açıklanmayan bir grup yatırımcıdan 5 milyon TL değerleme üzerinden 1 milyon TL’lik bir yatırım alarak gündeme geldi.

Dijital güzellik asistanı olan Melo App, iki aylık geliştirme neticesinde 2019 yılında MVP olarak yayınlanarak uzman kayıtlarına başladı. Aynı yılın sonbahar aylarında ise ilk satışını gerçekleştirdi. 2020 yılının başlarında ismini sadeleştiren uygulama bu süreçten sonra teknolojisini geliştirmeye odaklanmıştı.

Dijital Güzellik Asistanı

Melo App Türkiye’de kişisel bakım ve güzellik hizmetlerini müşterilerin yer aldığı konumda alabilmesini sağlıyor. Bir güzellik salonu ya da kuaföre gitmeye gerek kalmadan müşterilerin ihtiyaçları olan hizmetleri ev, ofis veya otellere getiren dijital güzellik asistanı geniş bir kitleye hitap ediyor.

Müşterilerin pratik bir şekilde sertifikalı ve uzman kuaför, berber ve güzellik uzmanlarına erişebilmesini sağlayan Melo App bu tür işleri dijital platformlara taşıyarak kolay ve güvenilir şekilde hizmet alabilmenize imkan tanıyor. Melo App kullanıcıları ve uzmanları randevu aldıkları süre boyunca kozmetik markalarından orjinal veya deneme boy ürünleri de kazanabiliyorlar.

App Store ve Google Play Store içerisinde yer alan uygulamada 1000’den fazla sertifikalı kuaför ve güzellik uzmanı, 20.000’den fazla kullanıcı olduğu belirtiliyor. Şu ana kadar farklı markalar ile de çalışan Melo App’in geliştirme çalışmaları ile sayının artması bekleniyor.

YORUMLAR