Brezilya’nın İlk Kripto Borsası Mercado, 200 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Brezilya çıkışlı kripto para borsası Mercado, B serisi yatırım turundan 200 milyon dolarlık yatırım elde etti.

mercado
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Brezilya merkezli olan kripto para borsası Mercado Bitcoin, SoftBank Latin America Fund’ın liderliğindeki B serisi yatırım turundan 200 milyon dolarlık yatırım aldı. Mercado Bitcoin çatı şirketi olan 2TM Group değerlemesinin 2.1 milyar dolar olduğu biliniyor.

Şirket 2021 yılında 2.8 milyona ulaşabilen müşteri tabanıyla geçen yıl da önemli bir büyüme elde etmişti. 2021 yılının ocak ve mayıs ayları arasında Mercado Bitcoin’e 700 bini aşkın yeni kullanıcının kaydolduğu söyleniyor.

Alternatif Dijital Yatırımlar için Çalışmalar Sürüyor

Yeni yatırım Mercado Bitcoin ekibinin 2TM Group portföyündeki büyümesini de hızlandıracak. Yeni yatırım turu HS Investimentos, Gear Ventures ve Genial’ın katılımıyla G2D/GP Investments ve Parallax Ventures tarafından yönetilen Ocak 2021 tarihindeki A serisi yatırım turundan beş ay sonra ortaya çıktı.

25M Group, FIFA dayanışma mekanizmasına dayanan dünyadaki ilk dijital varlık Futecoin’i de çıkarmıştı. Geleneksel ve blockchain tabanlı finansal piyasaların yakınlaşması vizyonu neticesinde Brezilya’da alternatif dijital yatırımlar için çalışmalar devam ediyor.

YORUMLAR