Kolombiyalı Online Market Girişimi Merqueo, 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Pandemi devam ederken online market girişimleri de büyümelerini hızlandırıyor. Latin Amerika girişimi Merqueo 50 milyon dolarlık C serisini tamamladı.

online market girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kolombiya merkezli online market girişimi Merqueo, 2021’in ilk yarısında Meksika’daki satışlarını 5 kat artırarak kendi iç pazarındaki hakim konumunu sürdürdü. Şirket son olarak 50 milyon dolarlık C serisi yatırım turunu başarıyla sonlandırdı. Tura MGM Innova Group, Celtic House Venture Partners, Palm Drive Capital ve önceki hissedarlar katılım gösterdi.  

2017’de Jose Guillermo Calderon, Miguel Mc Allister, Miguel Mc Allister ve Sebastian Noguera Escallón tarafından kurulan Merqueo, Latin Amerika’daki ilk ve en büyük kapsamlı online market girişimi. Bu ay operasyonlarını Brezilya ile genişletmeye başlattı. 

Yönetici Alejandro Rodríguez  girişim ile ilgili şu şekilde konuştu: “Merqueo, Latin Amerika gibi karmaşık bir pazarda faaliyet göstermek için gereken tüm özellikleri ve teknolojileri geliştirdi . Nakit kabulü, teslimat aralıklarının uyarlanması ve düzeltilmiş fiyat, bölgedeki girişimleri ölçeklendirirken dikkate alınması gereken kritik değişkenlerdir.”

CEO ve kurucu ortak Miguel Mc Allister, “Merqueo, en iyi fiyata harika hizmet sunabilen, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir platform oluşturmaya odaklanmıştır. Modelimizi kanıtladıktan sonra, bölgedeki genişlememizi sürdürmek için yatırımcılar aradık.” dedi. Aranılanı yatırımı her seferinde bulan girişim, kuruluşundan bu yana 85 milyon dolar topladı.  Kataloğu, taze meyve ve sebzeler, ithal ürünler, likörler, ev eşyaları, kişisel bakım ürünleri ve daha fazlasını içeren 10.000’e kadar ürünü kapsıyor ve şu anda Kolombiya, Meksika ve Brezilya’da faaliyet gösteriyor.

YORUMLAR