Microsoft Office Artık iPad’de Daha Kolay

Microsoft Office mobil uygulamasının Apple’ın iPad’leri için getirilen güncellemesi, tüm uygulamaların tek bir çatıda birleşmesini sağladı.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Microsoft’un Office uygulamasının içinde Word, Excel, OneNot, PowerPoint gibi temel çalışma ve sunum programları bir arada bulunmakta. 2019’da hepsini bir araya getirilen Office, iOS ve Android için piyasaya sürülmüştü. Ne var ki yeni güncellemeye kadar iPad kullanıcıları hepsine tek bir uygulama üzerinden erişemiyor, sürekli pencereli modda çalışabiliyorlardı. 

Bu birleştirilmiş Office güncellemesiyle, tüm erişebilirlikleri ile tam bir iPadOS uygulaması oluşturuldu. Uygulama ayrıca, PDF oluşturma ve belgeleri imzalama, görüntüleri metne ve tabloya dönüştürme gibi hızlı eylemleri de içinde barındırıyor. 

İyileştirilen birleştirilmiş Office uygulamasının dışında hala bağımsız ve tek Word, Excel, PowerPoint uygulamaları da hala mevcut ve düzenli olarak güncelleniyor. 2019’dan bu yana uzun zaman geçmiş olsa da iPad dostu Office uygulaması fare ve izleme dörtgeni desteği gibi cihaza özgü birçok özelliğe de sahip.

iPad için gelen bu günceleme iPad Air ve iPad mini kullanıcıları için ücretsizdir. Ancak tüm özellikden yararlanmak için Office 365 aboneliği alınması gerekir.

YORUMLAR