Microsoft’un Piyasa Değeri ‘Zam’ Açıklamasından Sonra 2,3 Trilyon Dolara Ulaştı

Microsoft cephesinden gelen yeni bir açıklama sonrasında piyasa ve hisse değerleri üzerinde ciddi bir yükseliş ortaya çıktı.

microsoft piyasa değeri
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Microsoft’un hisse fiyatları yeni bir tırmanışa geçti. Piyasa değeri ise bütün zamanların en yüksek seviyelerine ilerledi. Yükselişin tek sebebi ise şirketin bu sabah Office 365 ürünlerinin fiyatlarını artırması oldu. Artış sonrasında yatırımcılar, Microsoft hisselerine büyük bir talep gösterdi.

microsoft

İş yerleri için sunulan bazı Office 365 ürünlerinin fiyatlarına 2022 yılında zam yapılacağı söylendi. Bu yeni duyuru, yatırımcılara seneye büyük gelişmeler olabileceği mesajını vermiş oldu. Şirket piyasa değeri haber sonrasında kısa sürede yüksek seviyelere ulaştı.

Office 365 Zamları Yatırımcıların İlgi Odağı Oldu

30 Haziran itibarıyla geride bırakılan mali yılın verilerine göre Office 365 ürünleri, Microsoft’un geçen yıl elde ettiği gelirinin %18’lik kısmını sağlamış oldu. Birçok farklı analistin Microsoft hakkındaki tahminleri ise geçen yıldan dolayı yüksek seviyelerde ilerliyordu.

Office 365 ürünlerinin bu yıl Microsoft gelirine büyük bir katkıda bulunacağına ise kesin gözü ile bakılıyor. Şirket açıklamalarına göre Office 365 E Premium fiyatları kullanıcı başına her ay %9 oranında artış gösterecek.

Microsoft Office 365 açıklamalarından sonra yükselen hisse değerleri pazartesi gününü hisse başı 304 dolar ile kapatmış oldu. Şirketin piyasa değeri ise toplam 2,3 trilyon dolara ulaştı. Microsoft, piyasada yıldan yıla en fazla büyüme elde eden şirketler arasında yer alıyor.

YORUMLAR