Migros Kendi Medya Şirketini Kuruyor

Türkiye’nin en büyük süpermarket zincirlerinden Migros, kendi medya şirketini kuracağını açıkladı.

migros mimeda medya
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Migros, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamayla yeni medya şirketini duyurmuş oldu. 1,5 milyon lira sermayeyle kurulacak şirketin ismi Mimeda Medya Platform olarak tanıtılıyor.  

1954 yılında kurulan ünlü süpermarket zinciri, bu girişimi ile birlikte bambaşka bir alanı daha bünyesine dahil edecek ve uzun vadede getirilerini görecek gibi görünüyor. 

Migros’un yeni girişimine yönelik açıklama şirketin Genel Müdürü Ömer Özgür Tort ve Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Ferit Cem Doğan’ın imzasıyla sunuldu:

Şirketimizin sahip olduğu medya varlıklarını tüm reklam verenlere daha etkin bir şekilde ulaştırabilmek ve veri bazlı pazarlama aktivitelerimizin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla Mimeda Medya Platform A.Ş. unvanlı yeni bir medya şirketi kurulmasına karar verilmiştir. Söz konusu şirket Migros Ticaret A.Ş.’nin %100 bağlı ortaklığı olacak olup, nakden ödenecek olan kuruluş sermayesi ise 1.500.000 TL olacaktır.” 

Özel Üyelik: Money Gold 

Dünya çapında 2 bin 300 bini aşkın market şubesi bulunan marka, bir diğer yeni girişimi Money Gold’da Amazon Prime ve diğer pek çok e-ticaret sitesinin sahip olduğu özel üyelik formatını uygulamaları üzerinden hayata geçirecek. Çeşitli etkinlik ve kampanyalardan öncelikli olarak yararlanmak isteyen üyeler aylık 9,90 liralık abonelik ücreti  ile Money Gold üyeliklerini tamamlayabilecekler. 

migros girişim

YORUMLAR