Migros Türkiye’nin Yeni Perakende Medya Şirketi Mimeda Faaliyete Geçti

Migros, pazarlama dünyasında yeni bir ilke daha imza atıyor ve markaların doğru alanda doğru hedef kitleye ulaşabilmesini sağlıyor.

migros, mimeda
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Migros, Türkiye’nin ilk perakende medya şirketi olan Mimeda platformunu hayata geçirdi. Tüketicilerin değişkenlik gösterebilen ihtiyaç ve taleplerini keşfederek iletişim kanalları üzerinden paylaşılan reklamların etkisin ölçebilmek amacıyla farklı medya araçlarından yararlanan Migros, Türkiye’deki medya sektöründe katma değer oluşturabilecek yeni bir platformu yayına aldı.

mimeda

Migros iletişim kanalları ve reklam teknolojilerini bir araya getiren Mimeda, markaları doğru alanlarda doğru hedef kitleler ile bir araya getirmeyi hedefliyor. Türkiye’nin büyük sadakat programı Money aracılığı ile müşterilerin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını tanıyan Mimeda, kaliteli ve onaylı verilerden elde ettiği öneri hizmetlerini sunuyor.

Hedef Kitleleri Bir Araya Getiriyor

Dataları anlama yetenekleriyle dikkat çeken bu platformda uzman kişiler tarafından analiz çalışmaları gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin offline ve online entegrasyonu güçlü olan markaları arasındaki Migros tarafından oluşturulan alışveriş modellemeleri farklı metrikler ile bir araya gelerek oluşturulan öngörüler sayesinde markaların kullanması gereken iletişim kanalları da belirleniyor.

Mimeda Yönetici Direktörü Kına Demirel, ‘’Mimeda pazarlama platformunun 5 ayrı ana bölümü ve 15 farklı iletişim kanalı var. Beraber çalıştığımız markaların doğru kitlelere en doğru şekilde ulaşabilmeleri için özel bir ekip ile hareket ediyoruz. Mimeda’nın pazarlama platformunda mağaza içi iletişimlerden sosyal medya kanallarına kadar farklı alanlar bulunuyor.’’ açıklamasını yaptı.

YORUMLAR