Migros, SuperApp Kurma Yolunda

Anlık teslimat uygulaması Migros Hemen’i, Migros mobil uygulamasına eklendi. İki ayrı uygulamayı birleştiren ünlü market zinciri, kendi SuperApp’ini oluşturacak.

migros superapp
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Türkiye’nin ünlü market zincirlerinden Migros, iki farklı market uygulamasını tek çatı altında birleştirdi. Anlık teslimat uygulaması Migros Hemen, Migros uygulamasına eklendi. Şu anda tek bir mobil uygulamanın içinde Migros Sanal Market, Migros Hemen ve Migros Elektronik üç ayrı sekme olarak görünüyor. 

Yakın zamanda Asya’da başlayan SuperApp akımı, küresel çapta ilgi gördü. SuperApp, kendi ekosistemini oluşturdu. Markalar farklı görevleri olan tüm uygulamalarını tek bir tanesi içinde birleştirmeye başladı. Böylece tüketiciler hem bütün uygulamaların şifrelerini hatırlamak zorunda kalmıyor hem de telefonlarında daha az alan kaplanmış oluyor. Tek bir güncelleme ile tüm mini uygulamalar otomatik olarak yenilenir. 

Migros uygulamasının içinde bulunan üç uygulamanın ayrı bir işleve olduğunu söylesek de temelde alışveriş ve perakende sisteminin içinde olmaları gibi bir ortaklıkları var. Migros’un SuperApp olma yolunda olmasının asıl sebebi geçtiğimiz aylarda Moneypay ile ödeme hizmetini başlatmış olması. Asya’daki birçok alışveriş ve market uygulaması kendi ödeme sistemlerini de tek bir uygulamanın içindeki mini bir özellik haline getiriyor. Bu ödeme sistemleri yalnızca market ödemeleriyle de sınırlı kalmayıp diğer ödemelerini ve hatta yatırımlarını da kontrol edebiliyorlar. Migros, Moneypay’i uygulamasına eklerse SuperApp olma yolunda asıl güçlü adımı atmış olur.

YORUMLAR