Migros’un MoneyPay Uygulaması ile Neler Yapabilirsiniz?

Migros, kendi ödeme sistemi Moneypay’i kullanıma açtı.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Migros, market zincirlerinin yanında kendine yeni bir girişim alanı olarak çevrim içi ödeme sistemini gözüne kestirdi. 2020 Eylül’ünde ilk söylentileri yayılan uygulama resmen kullanıma sunuldu. Colendi ve Param iş birliği ile hazırlanan MoneyPay, finans işlemlerinizde QR kod ile ödeme yapmanızı sağlayacak. 

Android ve iOS üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Adımları izleyip kimliğinizi doğruladıktan sonra 300 TL’lik hazır limitinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama, küresel ticarette “buy now pay later” olarak bilinen sisteme çok benzer. Bu sistem, adından da anlaşılacağı üzere bir ürünü veya hizmeti hemen alıp ödemeyi daha sonra gerçekleştirmeyi sağlar. Türkçede buna şimdi al sonra öde, diyoruz. MoneyPay ile hazır limit kullanarak 7/24 para gönderebilirsiniz. Banka hesabından, kredi kartından ve Migros’lardan da aynı şekilde tüm gün para yükleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden bakiyenizde veya hazır limitinizde bulunan bakiye ile QR kod ile de ödeme yapılabilir. Fatura ödeme özelliği ise daha sonra eklenecek.

MoneyPay ile Migros’un yanı sıra MacroCenter’dan da alışveriş yapabilirsiniz. Uygulama, kullanımı oldukça kolay bir arayüze sahip. Anasayfada hesabınızı, kartlarınızı ve varlıklarınızı görebilirsiniz. İşlemler kısmında, hazır limit ödemeleriniz ile tüm işlemlerinizi kontrol edip para yükleme ve gönderme adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme kısmında ise ödeme yap- ödeme al şeklinde iki yönlendirme ile karşılaşacaksınız. Fırsatlar kısmından ise farklı marka iş birliklerinin sağladığı indirimleri kullanabileceksiniz.

YORUMLAR