Görsel İletişim Platformu mmhmm, SoftBank Liderliğinde 100 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Evernote kurucusu Phil Libin tarafından hayata geçirilen mmhmm, A Serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım alarak tekrar gündeme geldi.

mmhmm
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Evernote kurucusu olan Phil Libin tarafından geçen yıl hayata geçirilen görsel iletişim platformu mmhmm, SoftBank Vision Fund’ın liderliğindeki B Serisi yatırım turunda 100 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Yatırımcılar arasında ise Sequoia, Mubadala, Human Capital gibi isimler yer alıyor.

Mmhmm, bilgisayarın kendi kamerasını, çalıştırılan video hizmetini birbirine bağlayabilen bir sanal kamera olarak aktif bir şekilde çalışıyor. Akıllı telefonlarda da bu özelliğin kullanılacağını belirten ekip, Zoom gibi video konferans uygulamalarıyla beraber çalışabiliyor.

Platform Geliştirilmeye Devam Ediyor

Sunum yapan kişilerin uygulama içerisinde metin slaytları hazırlayabilmesi ve önceden kaydedilmiş mesajları akıcı bir şekilde geri getirebilen platform işlevsel özellikleriyle büyük bir dikkat çekiyor.

Softbank yatırım ortağı olan Lydia Jett, yatırımdan sonra mmhmm yönetim kuruluna katılacağını da belirtti. Jett, ‘’Geçtiğimiz yıl içerisinde çalışma ve iletişim kurma şeklimizde büyük değişiklikler yaşadık.’’ açıklamasını yaptı. Görüntülü görüşmeleri daha az sıkıcı hale getirebilmek için pandemi sırasında oluşturdukları mmhmm platformunun hibrit çalışmayı destekleyen bir platform olma yolunda ilerlemesi ile bir hayli ilgi çekici oluyor.

Sequoia ortağı ve mmhmm yönetim kurulu üyesi olan Roelof Botha ise, ‘’mmhmm ödül törenleri ve müzik derslerinden ekip sunumlarına kadar geniş bir alanda iletişim kurabilmenizi sağlıyor. On yılı aşkın süredir birlikte çalışma ayrıcalığı yaşadığımız mmhmm ekibinin muazzam bir ilerleme kaydettiğini düşünüyoruz.’’ dedi.

YORUMLAR