Mobile Premier League 150 Milyon Dolar Topladığı Yatırım Turunun Ardından Değerlemesini 2,3 Milyar Dolara Ulaştırdı

150 milyon dolarlık yatırım ile birlikte 2.3 milyar dolar değerlemeye erişen Mobil Premier League tekrar gündeme geldi.

mobile premier league
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Hindistan çıkışlı mobil oyun platformu Mobile Premier League’in 90 milyon yatırım aldığı geçtiğimiz Eylül ayında ortaya çıkmıştı. Yeni bir yatırım aldığını belirten firmanın 150 milyon dolara sahip olduğu belirtildi.

Elde edilen 150 milyon dolarlık yatırımla beraber 2.3 milyar dolarlık değerleme elde eden Mobile Premier League unicorn oldu. Mevzu bahis yatırım Legatum Capital liderliğinde yapıldı. Legatum Capital dışında 150 milyon dolarlık yatırım turuna Accerete Capital, Moore Strategic Ventures LLC ve RTP Global’da dahil oldu.

Toplam 375 Milyon Dolar Elde Edildi

150 milyon dolarlık yatırımla beraber Mobile Premier League’in bugüne kadar aldığı toplam yatırımların 375 milyon dolar olduğu ortaya çıktı. 2018 yılında kurulan Mobile Premier League, e-spor turnuvalarına da ev sahipliği yapıyor.

Mobil oyunlar için e-spor turnuvaları düzenleyen Mobile Premier League, Hindistan’ın popüler isimleri arasında yer alıyor. E-spor dünyasının nabzını tutan ve birçok oyuncuya ev sahipliği yapan platform geçtiğimiz Temmuz ayında ABD bölgesine de açılmıştı.

YORUMLAR