Modanisa, Çalışanlarını Şirketin Hissedarı Yaptı

Popüler online giyim platformu Modanisa bir yıldan fazla süredir şirkette bulunan çalışanlarını hisseder yapıyor.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Basın toplantısında konuşan Modanisa Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’sı Kerim Türe, uygulamaya başlayacakları projenin Çalışan Hisse Havuz Programı olduğunu ve dünyanın birçok yerinde görüldüğünü söyledi. Türkiye’de yaygın olmayan bu etkinliğin öncülerinden olmak istediklerini dile getiren Türe, çalışanlarını şirketin geleceğine ortak ederek hayallerine de ortak etmiş olacaklarını ekledi. Böylece ekibin mutluluğu ve birbirine olan bağlılığı artacak. E-ticarette 10. yıllarına girmek üzere olan markanın bu tip adımlar atması Türkiye iş hayatı için geleceğin farklı biçimlenebilme ihtimalini düşündürüyor.

Türkiye’nin en çok bilinen muhafazakar ihracat şirketlerinden Modanisa’nın uygulayacağı bu yeni sisteme göre çalışanların havuz hissesi değer miktarı, şirkette geçirdikleri süreye ve kıdemlerine göre belirlenecek. Başarılı çalışmalarda emekleri bulunan çalışanların performansları hisse değerlerinden alacakları tutarı arttıracak. Şirketin genel başarısının yükselerek devam etmesi de havuz hisse değerinden gelecek gelirin doğal artışı sebep olacak. 

Malezya Açılımı ile Hizmet Diline Bir Yenisi Daha Eklendi

Çalışanlarına olan bağlılığını sürekli dile getiren ve onlara haklarını teslim etmekten geri durmayan Kerim Türe 10 yıl içinde 5 kıtaya yayılan maceralarına son olarak Malezya’yı da ekleyerek 140 ülkeye ulaştırdı. Bu lansman sürecinde de  normalde Türkçe, Arapça, İngilizce, Fransızca ve Almanca ile sınırlı olan hizmet dillerine Malezya’da yaygın olarak kullanılan Bahasa dilini de eklediler. Malezya’ya online alışverişe olan talepleri sebebiyle giren ekip, pandemi döneminde atılmış bir adım olmasına rağmen başarılı bir girişim yapabildi. Türe, “Modanisa’nın Asya’da başarılı olmasını sağlamaya kararlıyız. Hala yapacak çok işimiz var ve ekibimiz oraya varmamızı sağlamak için çok çalışıyor.” sözleriyle kararlılıklarını dile getirmişti.

En çok Modanisa elbiseleri ve abiyeleri başlıklarıyla aranan marka bu yıl ev tekstil kategorilerini de başlatacaklarını duyurmayı ihmal etmedi.

YORUMLAR