Moonbeam: Ücretsiz Podcast Keşif Uygulaması ile Tanışın

Seyahat girişimi Lola.com, baş teknoloji sorumlusu ve kurucu ortağı Paul English’in geliştirdiği Moonbeam uygulamasını duymuş muydunuz?

ücretsiz podcast uygulaması
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Seyahat sektörünün önde gelen girişimlerinden Kayak’ın kurucu ortağı Paul English, yeni girişimini duyurdu. 2013 yılında  1.8 milyar dolara Priceline.com’a satılan Kayak’ın kurucu ortağı, bu kez bambaşka bir alana atılıyor. Moonbeam uygulamasıyla dijital içerik üretiminin yeni platformlarından biri olmayı hedefliyor. 

Bildiğiniz gibi podcast, sesli kitap ve hatta radyo tiyatrosu özellikle pandemi döneminde insanlara arkadaşlık etmeye başladı. Moonbeam uygulaması, ücretsiz podcastleri keşfetmenizi sağlayan popüler bir uygulama olmak için Google Play ve App Store’larda yerini aldı. 

Abonelik Gerekmiyor

Hem kaliteli içerik arşivi hem de abonelik gerektirmiyor. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama, benzerleri gibi ilgi alanlarınıza göre seveceğinizi düşündüğü podcastleri ana sayfanıza taşıyor. İlgi alanlarınızı size sunulan hazır kategoriler arasından seçip istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz. 

Moonbeam’in en iyi özelliklerinden biri de arka planda çalışıyor olması. Yani telefonda başka bir işle uğraşırken veya sadece gezinirken arkada istediğiniz podcast’i dinleyebilirsiniz. Platformda bulunan içerikleri istediğiniz hızda dinlemeniz de ayrıca işlevsel. YouTube ve WhatsApp gibi Moonbean’i de x2 hızla dinleyebiliyorsunuz. 

Şimdilik Türkçe içerikler için beklememiz gerekiyor gibi görünüyor. İngilizce formunu incelediğimiz uygulamanın bu hali Türkçe içerik tüketicileri için hazır hale geldiğinde büyük ilgi görecektir. 

YORUMLAR