Morgan Creek Capital’in CEO’su: Bitcoin Beş Yıl İçinde 250 Bin Dolara Ulaşacak

Morgan Creek CEO’su, Bitcoin’in birkaç yılda 250 bin dolara ulaşabileceğini söylerken Dogecoin’in düşeceğine inanıyor.

mark yusko bitcoin dogecoin
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Morgan Creek Capital CEO’su Mark Yusko, Bitcoin’in en önemli destekçilerinden biri olduğunu gösterdi. Ünlü yatırım danışmanı şirketinin CEO’suna göre Bitcoin gelecek 5 yıl içerisinde 250 bin dolara ulaşabilir. Şu anda 58 bin doların üzerinde işlem gören kripto para biriminin geleceğine dair umutlar iyileştirme çabalarıyla gerçek olabilir. Yuska da kendine dayanak olarak Bitcoin’in zaman içindeki büyümesini gösterdi. Ona göre Bitcoin’in yükselişi Facebook, Netflix, Apple, Google ve Amazon’a benziyor. Bugünün dev şirketleri 15-20 yıl içinde 1 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olurken Bitcoin bunu çok daha kısa sürede başardı. 

Yusko, Bitcoin ağının dünyanın en hızlı büyüyen ağı olduğunu açıkladı. Bitcoin, diğer varlıklar ve ağlar için çok daha uzun süren bir başarı olan 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştı. Zaman içinde internetin kendi sistem ve birimlerinin daha da güçleneceği göz önüne alındığında Bitcoin’e olan inancının sebebini anlayabiliriz. 

Elon Musk’ın son gözdelerinden Dogecoin hakkında da konuşan CEO, yükselişinin uzun sürmeyeceğini düşünüyor: “Hayatta kalmak için birkaç protokol için yer var, ancak binlerce madeni para var – ve DOGE bu kategoride – gerçekten işe yaramaz. Bunlar sadece altta yatan değeri veya kullanım örneği olmayan tokenlerdir ve sonunda kaybolurlar “ 

YORUMLAR