Online Şirket Kurma Platformu Mükellef, KOSGEB Danışmanlığı Yapıyor

Bireysel girişimcilere özel bir hizmet sunan Mükellef, şirket kurulum platformu olarak desteklerini sunuyor.

mukellef, kosgeb
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Yeni iş fikirlerini kolayca hayata geçirmek isteyen bireysel girişimcilerin şirket kurma süreçlerine katkı sağlayan ve dakikalar içerisinde şirket kurulabilmesine destek veren Mükellef KOSGEB Girişimcilik Desteği için başvurmak isteyenlere danışmanlık hizmeti sunuyor.

Mükellef üzerinden şu ana kadar 5 bin TL’lik KOSGEB Girişimcilik Desteği’ne başvurmak isteyenlerin %80’lik kısmının eğitimlerini tamamladıklarını belirten Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Şafak, Mükellef eğitimleriyle KOSGEB Geleneksel Girişimcilik ve İleri Girişimcilik Destekleri hakkında kişilerin detaylı bilgiye sahip olabileceklerini söyledi.

KOSGEB Girişimcilik Programı için 5 Ayrı Aşama

KOSGEB Girişimcilik Desteği’nden yararlanmak için başvuru sahibi kişilerin 18 yaşından büyük olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları gerekiyor. Ayrıca KOSGEB’den destek almamış olmak ve şirket kuran girişimcinin, şirketin faaliyetleri süresince farklı bir işverene bağlı olarak çalışmıyor olması da gerekiyor.

Temel şartları sağlayan girişimciler ilk etapta girişimcilik eğitimlerini tamamlamak durumunda oluyor. Daha sonraki süreçlerde şirket kuruluşu işlemleri, KOSGEB veri tabanına kayıt, KOSGEB beyannamesinin verilmesi ve yeni girişimcilik desteği başvurularının tamamlanması talep ediyor.

Girişimciler bu adımlar sayesinde hızlıca teşvike ulaşabiliyorlar. Projelerin KOSGEB tarafından onay alması durumunda girişimciler için yeni olanaklar da ortaya çıkıyor.

YORUMLAR