MyHeritage, Deep Nostalgia Hizmetiyle Fotoğrafların Hareket Etmesini Sağlıyor

MyHeritage, video canlandırma teknolojisini fotoğraflara uyarlayarak “Deep Nostalgia” (Derin Nostalji) adlı özelliğini yayınladı.

Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Çevrim içi soy ağacı şirketi MyHeritage, yeni Deep Nostalgia hizmetiyle sabit fotoğrafları hareket ettiriyor. Şirket bu fikirlerini hayata geçirmek için video canlandırma konusunda uzman olan D-ID şirketinden lisans aldığını açıkladı. Bu ürkütücü özelliğin hazırlanması için gerçek insan hareketlerinden birkaçının daha önceden kaydedildiği sürücü kullanılır. Her yüz için de fotoğraftaki yönüne göre tercih edilen bir sürücü otomatik olarak seçilir ve fotoğrada sorunsuz bir şekilde uygulanır. Sonuçta fotoğraftaki yüz size gülümseyebilir, göz kırpabilir ve birkaç farklı hareket daha sergileyebilir. Kaliteli bir sonuç elde etmek için fotoğrafları öncelikle MyHeritage’ın fotoğraf geliştiricisine yükleyerek iyileştirebilirsiniz. Ardından Deep Nostalgia’da fotoğrafın animasyonunu görebilirsiniz.

Geliştirilen bu yeniliğin amacı, ölen sevdiklerinizin fotoğraflarını yükleyip onları hareket ederken görmenizi sağlamak. Bu şekilde tarihi karakterleri de canlandırabilirsiniz. Kullanmak için ücretsiz bir hesap açmanız ve ardından fotoğrafı yüklemeniz gerekir. Şirket, yüklediğiniz fotoğrafların herhangi bir üçüncü kişiyle paylaşılmadığını söylüyor. MyHeritage’ın kurucu CEO’su Gilad Japhet uygulamayla ilgili şunları söyledi: Değerli bir aile fotoğrafının Deep Nostalgia ile hayat bulduğunu gördüğünüzde bir ‘vay anı’ yaşayacaksınız.

Sevgili atalarımızın yüzlerinin bir video simülasyonunda canlandığını görmek, onların gerçekte nasıl olabileceklerini hayal etmemize olanak verirken aile geçmişimizle bağlantı kurmanın derin ve yeni bir yolunu sağlıyor.

Deep Nostalgia, yapay zekasını yalnızca yüz odaklı kullanıyor. Bu sebeple fotoğraftaki insanları yürürken göremezsiniz. Yeni özelliği, ücretsiz üyeliğiniz ile yalnızca 5 fotoğraf üzerinde deneyebilirsiniz. Daha fazlası için ücretli bir üyelik açmanız gerekecektir.

YORUMLAR