Netflix, Oyun Geliştiricisi Night School Studio’yu Satın Aldı

Netflix, Night School Studio'yu satın aldığını duyurdu.

netflix night school studio'yu satın aldı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Netflix,  Night School Studio’yu satın alarak oyun dünyasıyla bağlantılı ekibi genişlettiğini duyurdu. Şirket, yeni kitlelere ulaşmanın ve dünyanın dört bir yanından ücretli abone sayısını artırmanın bir yolu olduğu için oyunlar yönünde aktif olarak gelişiyor. 2022 yılında tam teşekküllü bir oyun hizmeti başlatması bekleniyor.

Oyun geliştirme alanından sorumlu başkan yardımcısı Mike Verdu, yeni yatırım haberini şu sözlerle duyurdu: 

“Dünyanın dört bir yanındaki abonelerimiz için harika bir oyun deneyimi geliştirmenin bu erken aşamasında, bugün Night School Studio’nun Netflix’e katılacağını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. 

Sean Krankel ve Adam Hines tarafından 2014 yılında kurulan Night School Studio, beğenilen ilk video oyunu  OXENFREE ile tanınır. Oyunlarda hikaye anlatımı standardını yeniden tanımlama konusundaki cesur görevi bizim için bir ilham kaynağı.

Sanatsal mükemmellik arayışı ve elde edilen sonuçlar, onu Netflix ile birlikte yaratıcı becerilerin ve bir oyun kataloğunun geliştirilmesi için paha biçilmez bir ortak haline getiriyor.

Dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerle işbirliği yapmaya ve her tür oyuncuya düzeyine uygun harika bir koleksiyon oluşturmak için sektördeki en iyi yetenekleri işe almaya devam edeceğiz. Dizilerimiz ve filmlerimiz gibi oyunlar da reklamsız veya uygulama içi satın alma olmadan Netflix aboneliğinize dahil edilecektir. Sonraki güncellemeleri kaçırmayın!” 

Night School Studio’nun kurucu ortağı Sean Krankel ise Night School Studio ekibinin Oxenfree II üzerinde çalışmaya devam edeceğini, yeni oyun dünyaları yaratacağını ve ayrıca yeni çalışanları işe alacağını söyledi.

YORUMLAR