Netflix, Online Mağazasını Açtı: Dizi ve Film Ürünleri Satılacak

Çok istendi, beklendi ve Netflix sonunda çevrim içi mağazasını açtı.

netflix e-ticaret
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dünyanın en popüler dijital platformlarından Netflix Haziran 2021 itibariyle kendi e-ticaret sitesini kullanıma açtı. Kendi filmleri ve dizileri ile ilgili özel ürünleri bu kanaldan satarak yeni bir gelir kaynağı yaratacak. 20 yıldır neredeyse sadece film ve dizi yapımcılığı ve dağıtımı üzerine uzmanlaşan şirket, şimdi bir başka hizmet sektörüne açılıyor.  200 milyonu aşkın abonesi ile dünyanın en büyük akış hizmetinin yeni gelir kaynakları geliştirmesi önemli. Çünkü ne kadar başarılı da olsa Disney Plus, Amazon Prime gibi rakipleri onun büyüme potansiyelinin düşmesi için her an takipteler. Tabii ki, kendi e-ticaret varlığınıza sahip olmak çok fazla potansiyel sunuyor.

Netflix’in online mağazası, 10 Haziran 2021’den beri netflix.shop adresinde açık durumda. Şimdilik sadece ABD’ye hizmet verilse de kademeli olarak Avrupa ve Türkiye’ye de gelecektir. Bu arada ürün yelpazesini de genişleten mağazada hayranı olduğunuz dizi ve filmlerin özel ürünlerini bulabilirsiniz. 

netflix e ticaret sitesi

Netflix yöneticisi Josh Simon, çevrim içi mağazayı ve seçilen ürünleri Netflix’in benzersiz hikaye anlatımıyla birleştiren bir iletişim noktası olarak tanımlıyor: “Hayranlara en sevdikleri hikayelerle bağlantı kurmaları için yeni bir yol sunmaktan ve onları hikaye anlatımının gücünü tüm biçimlerinde kucaklayan bir sonraki sanatçı ve tasarımcı dalgasıyla tanıştırmaktan heyecan duyuyoruz.”

 Gerçekten de bu ticari ürünler, yapımların sadık hayranları ile dağıtıcı ve yapımcı platformu daha fazla birbirine yakınlaştırır ve markanın halk tarafından daha görünür olmasına yardımcı olur. Benzeri stratejiyi Disney Plus yıllardır uyguluyor. Yüksek etiket fiyatlarına rağmen yalnızca Star Wars ürünleriyle elde ettiği gelir ve müşterilerin doğal tanıtımı bu sektördeki kazancın açık bir göstergesi. 

Mağazada Hangi Ürünler Var?

Mağaza şimdilik çok zengin ürün koleksiyonları ve çeşitliliği sunmuyor. “Yasuke” ve “Eden” anime serileri için özel tişörtler ve kazaklar var. Bunların dışında Fransız “Lupine” serisine özel ürünler önümüzdeki günlerde satışa sunulacak. “Stranger Things” ve “Tiger King” için de ürün yüklemelerin kısa sürede tamamlanacağı duyuruldu. Son sırada saydığımız iki yapımla birlikte satış rekorlarının gelmesi bekleniyor. 

YORUMLAR