Netflix, Video Oyun Dünyasına Atılıyor

Netflix, video oyun endüstrisinden birkaç oyuncunun da yardımıyla oyun hizmeti sunmaya hazır olacak.

netflix video oyun endüstrisi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Dünyanın en popüler dijital platformu Netflix, hizmet tabanını genişletmek ve eğlence sektörüne daha fazla yatırım yapmak istiyor. Şirket, dizi ve film yapımcılığını yanında bambaşka bir alan olan video oyun dünyası ile ilgileniyor. Hatta bu yeni girişimleri için sektörün önemli isimleriyle iletişime geçtikleri söyleniyor. Aslında platform, daha önce de Dark Tactics ve Stranger Things için video oyunları yapmıştı. Ne var ki iki ürün de beklenen başarıyı gösteremedi. Şimdilerde Assassin’s Creed’in ve Cyberpunk 2077 ile birlikte birkaç yapımın daha oyunun uyarlaması hazırlanma aşamasında. 

Yeni video oyun girişimi, Apple’ın aylık abonelik ücreti ile yüzlerce oyuna erişim izni verdiği Apple Arcade’ye benzer. Netflix’in, oyun endüstrisinin önemli isimleriyle görüşmesi ise birkaç haftadır devam ediyor. Söylentilerin ardından şirket,  bunun nasıl bir şekil alacağını belirtmese de “interaktif eğlence” alanındaki işi güçlendirmek istediğini doğruladı. 

Netflix ekibinden gelen bir diğer açıklamada, üyelerin içerik çeşitliliğini ve kalitesini takdir etmesi dolayısıyla bu yönde çalıştıkları vurgulandı. Hemen arkasından şimdi interaktif eğlence ile daha fazlasını yapmaktan heyecan duydukları da eklendi. 

Söylentiler artarak devam etse de somut açıklamalar gelene kadar sadece iddia olarak kalıyor. İlerleyen aylarda Netflix’ten yeni bir hizmet gelecek mi? Eğer gelirse ayrı bir abonelik mi sunacaklar? Zaten çok sayıda olan video oyun hizmetinin arasından nasıl sıyrılacaklar? Bu soruların yanıtını almak için bir süre daha beklemek gerekecek. 

YORUMLAR