Tesla’nın Ardından Video Oyun Şirketi Nexon da Bitcoin’e 100 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

Kripto para birimlerinin büyük şirketler tarafından yeni bir yatırım aracı olarak görülmesinde büyük bir artış var. Yeni yatırıcımlardan birisi de Nexon oldu.

bitcoin yatırımı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Japon video oyun şirketi Nexon, 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alırken benzer yatırımcılarının son örneği  oldu. O da şimdi elektrikli otomobil şirketi Tesla ve iş zekası şirketi MicroStrategy gibi halka açık şirketlerin arasına katıldı.

28 Nisan’da yapılan yatırım duyurusuna göre Nexon toplamda 1.717 Bitcoin satın aldı. Şirket, Bitcoin yatırımının eldeki toplam nakit ve nakit benzerlerinin % 2’sinden azını temsil ettiğini belirtti.  Nexon başkanı ve CEO’su Owen Mahoney, “Bitcoin satın alımımız, hissedar değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için kullandığımız disiplinli bir stratejiyi yansıtıyor. Mevcut ekonomik ortamda, Bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için nakit değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sunduğuna inanıyoruz.” açıklamasını sundu. 

Nexon’un Bitcoin’e yatırımı, şirketin kriptoya doğru ilk hamlesi değil. Nexon’un holding şirketi NXC Corp., 2017 yılında Korbit de almıştı. Korbit’i satın aldıktan kısa bir süre sonra NXC, yaklaşık 400 milyon dolara Bitstamp borsasına atılmıştı.

YORUMLAR