NFT Dijital Sanat Pazaryeri MakersPlace, 30 Milyon Dolar Yatırım Aldı

MakersPlace, A Serisi yatırım turunda 30 milyon dolarlık fon sağladı.

nft pazaryeri yatırım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

MakersPlace, NFT kullanan dijital sanat pazarı için 30 milyon dolar topladı. Şirket, sanatçı Beeple’ın Mart ayında MakersPlace’te bir sanat eserini 69.3 milyon dolara açık artırmayla satmasıyla ünlenmişti. Bessemer Venture Partners ve Pantera Capital; Uncork Capital, Draper Dragon Digital Assets, 9Yards Capital, Next Play Ventures, Coinbase Ventures ve Sony Music Entertainment’ın katılımıyla turu birlikte yönetti.

San Francisco merkezli MakersPlace, yeni fonları ek yetenekler edinmek ve yeni pazarları keşfederken mevcut pazarlarda işi büyütmek için kullanacağını açıkladı. 

NFT tabanlı girişimlere yapılan yatırımlar ger gün artarak devam ediyor. MakersPlace kısa zaman önce ünlü şarkıcı Eminem’den de yatırım almıştı. Finansla birleşen bu yenilik dalgası dünyamızı çok iyi değiştirebilir – en azından NFT girişimlerini hemen hemen her hafta finanse eden yatırımcılar buna inanıyor. 

MakersPlace, eski Pinterest iş arkadaşları Dannie Chu ve Yash Nelapati ve e-ticaret ustası Ryoma Ito tarafından  2018 yılında kuruldu.

YORUMLAR