Nvidia CEO’su: Ethereum Çok Daha Değerli Olacak

Nvidia CEO’su Jensen Huang, Dean Takashi ile yaptığı röportajda gelen soru üzerine Ethereum hakkındaki fikirlerini paylaştı.

kripto para geleceği
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Bilgisayar teknolojileri şirketi Nvidia’nın CEO’su Jensen Huang geçtiğimiz günlerde VentureBeat’ten Dean Takashi ile bir röportaj gerçekleştirdi. Huang, Takashi’nin kripto paralar hakkındaki kişisel düşüncelerini sorması üzerine bu konuda konuştu: “Ethereum’a olan talebin o kadar yüksek bir seviyeye ulaştığına inanıyorum ki, birileri bunu yapan bir ASIC bulsa ya da başka bir yöntem olsa iyi olurdu.”. 

Ethereum’un artık tam bir güvenilirliği olduğunu söyleyen CEO, ilerde çok daha değerli olacağının altını çizdi: “Bu işlemlerin işlenmesinin çok daha hızlı olabileceği bir gelecek var ve bunun üzerine inşa edilmiş çok fazla proje olduğu için Ethereum değerli olacak.

jensen huang ethereum

Gelecek hakkındaki görüşlerini dile getiren Huang, kripto madenciliğinin ortadan kalkmayacağını düşünüyor. Kripto para birimlerinin insanların alışveriş yaparken kullanabilecekleri yasal bir yol olacağını söylüyor: “Daha da önemlisi, Ethereum ve gelecekte buna benzer diğer formlar, işlemleri güvence altına almak için mükemmel dağıtılmış blockchain yöntemleridir.” 

Huang, Ethereum’un gelecekte daha da değerleneceğini dile getirse de birkaç yıl içinde soğuma ihtimali olduğunu diye ekliyor. Bir kripto para birimi soğusa da genel olarak kripto madenciliğinin kalıcı olduğunu söyleyerek konu hakkındaki sözlerini sonlandırdı. 

YORUMLAR