Obilet, Rakibi Biletall’ı Satın Aldı

Çevrim içi otobüs ve uçak bileti satışı yapan Obilet, en büyük rakiplerinden Biletall’ı kendi bünyesine kattı.

obilet satın alım
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Obilet, satın alımı duyurdu. En büyük rakiplerinden Biletall’ı kendi bünyesine katan girişim, devralma işlemlerinin birkaç hafta içinde tamamlanacağını ve bu ay içerisinde resmi olarak Biletall’ı kendi gruplarına dahil edeceklerini açıkladı. Satın alma bedeline dair ise henüz bir duyuru yapılmadı. 

Obilet, yalnızca Türkiye değil yurt dışı tabanlı ziyaretçileri de olan bir bilet satış platformu. Öyle ki dünyanın en çok kullanılan 10  online bilet platformu arasında yer alıyor. Hal böyle olmasına rağmen  kendi rakibini satın alması dikkatleri üzerine çekmesini sağladı. 

Satın alımın ardından iki şirket birleştirilmeyecek, aksine ayrı işletmeler olarak faaliyetlerini sürdürecekler. Obilet’in hedefi bu girişimleriyle birlikte müşterilere daha fazla firma seçeneği sunmak ve 2021 yılını 20 milyon bilet satarak kapatmak.Hamleleri sadece müşterilerine geniş bir tercih yelpazesi sunmakla kalmıyor, otobüs ve hava yolu şirketlerinin de daha düşük maliyetle çok sayıda kullanıcı ile buluşma fırsatına sahip olması bekleniyor. 

Obilet.com CEO’su Yiğit Gürocak Açıklama Yaptı:

Satın alım duyurusunun ardından konuşan CEO Yiğit Gürocak, şöyle bir demeç verdi: “Seyahat sektörü için çok heyecan verici olan bu gelişmeyi pazarda faaliyet gösteren firmalarımızla ve vatandaşlarımızla paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Sektörün içinden gelen iki firma güçlerini birleştirirken bu satın almanın sektördeki tüm oyunculara hizmet kalitesi ve verimlilik anlamında pozitif yöne fayda sağlayacağını öngörüyoruz. Vatandaşlarımız da aradıkları seyahat biletine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilecek, farklı alternatifleri karşılaştırarak kendileri için uygun olanı daha geniş seçenek yelpazesi içinden seçebilecek. Devralma sürecimiz tamamlandığında, yenilikçi projelerimizi hayata geçirmeyi, yeni ürünler geliştirmeyi ve yurt dışına açılarak Türkiye’nin yerli seyahat markası olan Obilet’i dünya ölçeğinde bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz” 

Biletall CEO’su Yaşar Çelik’in Açıklaması:

Satın alımın karşı tarafı Biletall’ın CEO’su Yaşar Çelik, konuşmasında kendi çalışanlarının iş teminatını koruduklarının altını çizdi: “Kayseri’den çıkan bir bilişim markası olan Biletall, Türkiye’de şehirler arası seyahat sektörünün dijitalleşmesinde öncü rol oynamıştı. Sektörün içinde bulunduğu kriz ortamında böylesi bir anlaşma ile sektörümüzün küresel çapta daha da güçlenmesinin önünü açmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadarki başarılarımızda emeği bulunan çalışma arkadaşlarımızın Obilet çatısı altında işlerine devam etmelerini güvence altına almış olmak da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Türkiye seyahat sektörünün tüm paydaşları için hayırlı olmasını diliyoruz.”

YORUMLAR