Oppo Reno 5 Lite Türkiye’de Üretiliyor

Çin merkezli üretici Oppo, Türkiye’de telefon üretimine başlıyor. Şirketin Türkiye’de üretilen ikinci ürünü Oppo Reno 5 Lite’ın tanıtımı da gerçekleştirildi.

oppo reno 5 lite, oppo
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Oppo, Reno 5 Lite modelini Türkiye’de üreterek Android kullanıcılarına sundu. Akıllı telefonların sadece anılarımızı kaydetmeye yarayan ürünler olmadığından bahseden Oppo Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, Türkiye’de ürettikleri Reno 5 Lite modeli ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

Zhou, ‘’Akıllı telefonlar hikayelerimizi aktarma şeklimizi de yeniliyor. Bu durum onları farklı perspektiflerden anlatabilmemizi de sağlıyor. Reno 5 Lite kullanıcıların belirledikleri kriterleri en iyi şekilde karşılayan bir akıllı telefon olarak öne çıkıyor. Kullanıcıların bu noktada beklentileri iyi bildiğimizi söyleyebilirim. Reno 5 Lite modelini Türkiye pazarına sunmaktan son derece mutluyuz.’’ ifadelerini kullandı.

Reno 5 Lite, Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo’nun Türkiye’de mart ayında üretime başlayan Tuzla’daki fabrikasında üretildi. Fabrikada üretilen ilk model olma özelliği taşıyan Oppo A15s’in ardından ‘’Made in Turkey’’ ibaresi taşıyan ikinci ürün oldu.

Oppo Reno 5 Lite Teknik Özellikleri

48 MP çözünürlüklü dörtlü arka kameraya sahip Reno 5 Lite modeli, fotoğraf ve videolara derinlik kazandırabilmek için iddialı bir ana kameraya  sahip. Aynı zamanda üründe 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 2 MP makro kamera ile 2 MP mono kamera da yer alıyor.

Ön kısımda 32 MP çözünürlüğüne sahip selfie kamerası yer alan akıllı telefon, iki ayrı perspektifi tek seferde yakalayabilmenin yanı sıra çift görüntülü video özelliğiyle hem ön hem de arka kameralardan aynı anda kayıt yapılabilmesini mümkün hale getiriyor.

Yapay Zeka Portre Video özelliği ise Reno 5 Lite modelinde güncel bir biçimde kullanıcılarla bir araya geliyor. Bu özellik, çektiğiniz videodaki kişileri geri plandan ayırt edebilmenizi sağlıyor. Çekimde bulunan kişiler parlak renklere sahip olurken geri planda kalanlar siyah beyaz portre içerisine giriyor. Böylelikle portrenin öznesi olan kişiler daha fazla ön plana çıkmış oluyor.

Monochrome video özelliği ise karelerde tek RGB rengi vurgulayabilmenizi sağlıyor. Diğer renk spektrumları ise filtreleniyor. Böylelikle videolar, zıt renkleri yan yana sıralayarak çekilebilecek hale geliyor.

Yapay Zeka Sahne Geliştirme 2.0 özelliği sayesinde 22 ayrı manzarayı tanıyabilen Oppo Reno 5 Lite, gece portresi özelliğiyle de öne çıkıyor. 4310 mAh pil ve 30W VOOC Hızlı Şarj 4.0 teknolojisinden yararlanan Reno 5 Lite, ortalama 56 dakikada tam şarj olabiliyor. Oppo Reno 5 Lite modelinin tavsiye edilen satış fiyatı ise 4299 TL olarak belirlenmiş durumda.

YORUMLAR