Otter.ai, Zoom için Yeni Not Alma Asistanını Tanıttı

Otter.ai, toplantı notları almanın daha kolay bir yolunu sunuyor.

yapay zeka asistan
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Yapay zekanın ulaştığı nokta her gün biraz daha fazla şaşırmamıza sebep oluyor. Otter.ai’nin yeni deşifre çözümü, pandemi döneminde profesyonel birer Zoom kullanıcısı olan tüm çalışanların işini kolaylaştırıyor.  Zoom kullanıcılarının toplantılarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacak yeni bir araç Otter Assistant artık sizin adınıza herhangi bir Zoom toplantısına otomatik olarak katılabilir, uygun olmadığınızda toplantı notlarını kaydedebilir, yazıya dökebilir ve paylaşabilir. Kendisi yerine Otter.ai’yi gönderen meslektaş mı? Kulağa şimdilik çok yabancı geliyor. 

Otter’ın Zoom’da da kullanabileceğiniz yeni asistanı her toplantıda size zaman kazandırabilir ve önemli ayrıntıları kaçırmanızı önleyebilir. 

Otter Assistant’ı Zoom ile Nasıl Kullanabilirsiniz?

Otter Asistanınızı kullanmak hızlı ve basit bir işlemdir. Toplantınıza giriş yaptığınızda, Asistan hizmetini tanıtan bir açılır pencere göreceksiniz. “Başlayın”a tıklamanız yeterli. Ardından, Microsoft Outlook, Zoom ve Google Takvim dahil olmak üzere erişmek istediğiniz tüm takvimler için “Bağlan”ı tıklayarak takvim etkinliklerinizi senkronize edebilirsiniz. 

Bir ajanda hizmeti olan yeni Assistanst, 7 günlük yaklaşan etkinlik takviminizi de listeler.

Ajandanızı oluşturduktan sonra, Otter’ın bilgileri kaydetmesini ve notları otomatik olarak paylaşmasını istediğiniz toplantılara Asistanınızı atayabilirsiniz. Asistanınızın katıldığı toplantılar üzerinde tam kontrole sahipsiniz. 

Ayarlar bölümünden asistanınızın varsayılan özelliklerini değiştirebilirsiniz. Varsayılanlar şöyle sıralanabilir: 

  • Tüm toplantılara otomatik olarak katıl,
  • Otomatik not paylaşımı, 
  • Sohbet yoluyla bağlantı gönder.
YORUMLAR