İnsan Kaynakları Platformu Oyster 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Uzaktan çalışan şirketlerin dünyanın her yerinden tam zamanlı çalışanları ekiplerine katmak istediklerinde başarılı İK deneyimi sağlayan Oyster yeni yatırımını duyurdu.

oyster yatırım aldı
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Uyumlu İK desteği sağlayan Oyster, 50 milyon dolarlık bir B serisi finansman turunu duyurdu. Finasnman turu Tur, New York merkezli risk sermayesi ve özel sermaye şirketi Stripes tarafından, mevcut yatırımcılar Emergence Capital ve The Slack Fund’ın devam eden katılımıyla yönetildi. Avid Ventures da katıldı. 

Yeni yatırımla Oyster’in değerlemesi 475 milyon dolara ulaştı. Şirket, halihazırda 80 işletmeye çözüm sunuyor, yatırımla birlikte hedefi İK platformunu diğer şeylerin yanı sıra daha fazla ülkeye genişletmek. 

Yatırım turunun liderliğini üstlenen Stripes, şu şekilde konuştu: “Uzaktan çalışmaya geçiş, günümüz iş dünyasındaki en temel makro trendlerden biri ve Covid-19 bu geçişi 10 yıl hızlandırdı. Oyster, herhangi bir şirketin her iş için en iyi kişiyi işe almasını sorunsuz hale getiriyor ve konumu bir engel olarak kaldırıyor.

Oyster,  2020 yılında, Tony Jamous ve Jack Mardack tarafından kuruldu ve pandeminin de etkisiyle artan uzaktan çalışma zorunluluğu ile hızlı bir gelişme gösterdi. Kendisi de tıpkı hizmet verdiği uzaktan çalışan şirketler gibi tamamen uzaktan çalışan bir işletme. 

YORUMLAR