PayPal, Kripto Para Hizmetini İngiltere’de Başlattı

PayPal, Birleşik Krallık bölgesinde Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin ve Bitcoin için alım ve satım hizmetlerini resmi olarak başlattığını duyurdu.

paypal, kripto para
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Kripto para hizmetlerini 2020 yılının Ekim ayında ABD bölgesinde yayına alan PayPal, şimdi ise Birleşik Krallık pazarına doğru yöneliyor. Ünlü şirket, Birleşik Krallık’ta Bitcoin ve bazı türleri için alım ve satım hizmetlerini başlattığını duyurdu.

paypal, kripto para

PayPal Blok zincir, Kripto ve Dijital Para’dan sorumlu olan Genel Müdür Jose Fernandez da Ponte yaptığı açıklamalar içerisinde ürünlerin ABD üzerindeki başarılarından sık sık söz etti.

Nasıl Çalışacak?

PayPal’un kripto para özelliği Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi türler için geçerli olacak. Kullanıcılar düşük meblağlarla da alım ve satım işlemlerini yapabilecekler. Kripto para fiyatları da gerçek zamanlı olarak takip edilebilecek.

Özelliğin Paxos’tan güç aldığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. New York merkezli dijital para girişimi olan Paxos, hem ABD bölgesinde hem de Birleşik Krallık kullanıcılarının kripto para alım ve satımını yapmasını sağlıyor.

Londra merkezli Fintech girişimleri arasındaki Revolut ise Mart 2021 tarihinde operasyon alanlarını genişletmiş ve 10 ülkede daha faaliyet göstermeye başlamıştı. Böylelikle ortalama 3 yıldır Avrupa Birliği’nde kendi bankacılık lisansına sahip olmuştu.

PayPal kullanıcıların para çekme özelliklerinden ziyade, kripto paralara da erişimin artmasını istiyor. PayPal yakında benzer özelliklerini ABD bölgesinde test etmeye başlayacak gibi gözüküyor. ABD ve Birleşik Krallık pazarlarından sonra yeni pazarlara açılma planları da bulunuyor.

YORUMLAR