Hayvanlar için Kurulan Sosyal Medya Platformu ile Tanışın: PetPaw

Evcil hayvanlara yönelik sosyal medya platformu PetPaw ile ilgili bilmeniz gereken her şey haberimizde.

petpaw girişimi
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Pandemi süreci, insanları nasıl etkilediyse ev arkadaşları hayvanları da bir o kadar zorladı. Karantina döneminde hayvanlarda davranış bozuklukları, aşırı bağlanma, ayrılık kaygısı gibi psikolojik sorunlar baş gösterdi. Kademeli normalleşme adımları atılırken evcil hayvanlara yönelik  yeni bir sosyal medya platformu da kendini tanıttı: PetPaw. Bu mobil uygulama ile hayvanların eş veya oyun arkadaşı bulmak ve sosyal çevresini genişletmelerini sağlamak mümkün olacak. Dijital dünyaya açılma sırası şimdi evcil hayvanlarda. 

petpaw mobil uygulama

Şubat ayında hayata geçirilen yeni girişim PetPaw, İngiltere ve Türkiye’de binlerce kullanıcıya sahip. Kurucu Barkın Akabey, yeni uygulama ile ilgili şöyle konuştu: “Pandemi kapsamında getirilen sokağa çıkma yasakları süresince evcil hayvan sahipleri, patili dostlarını yalnızca evlerinin 15 metre uzağına kadar dolaştırabiliyordu. Bu nedenle özellikle sokağında çok fazla dolaşamayan köpekler yeni insanlar, yerler ve kokular keşfedemedi. Evde misafir olmaması, hem köpeklerin hem de kedilerin kişisel alanlarına giren insanlara nasıl uyum sağlayacağını öğrenme yeteneğini sınırladı. Biz de bu tablodan hareketle hem patili dostlarımıza hem de ailelerine bir alan açmak istedik ve evcil hayvanlara özel sosyal medya platformu PetPaw’ı hayata geçirdik. Halihazırda İngiltere’de aktif olarak kullanılan platformumuz, Türkiye’de yayına girdiği 27 Şubat tarihinden bu yana binlerce kullanıcıya ulaştı.”

İlk Ağızdan PetPaw’ın Özellikleri

Kurucu Barkın Akabey, uygulamanın özellikleri ile ilgili şu şekilde bir demeç verdi: “PetPaw ile hem hem evcil hayvanlara eş veya oyun arkadaşı bulunmasına hem de sahiplerinin hayvansever bir sosyal çevre edinmesine yardımcı oluyoruz. Platformda yer alan online mağaza sayesinde de en uygun fiyatlı evcil hayvan ürünlerini tek bir tıkla ulaşılabilir hale getiriyoruz. En yakın veterinerlerin ve pet shopların bilgilerine kolaylıkla erişme ve yol tarifi alma gibi özellikler de sunuyor, hayvan sahiplerinin patili dostları için en yararlı ve güncel bilgilere ulaşmasına olanak tanıyoruz. Aynı zamanda platformun hatırlatıcı özelliği sayesinde de aşı veya traş zamanı gibi önemli günler için bildirimler oluşturmaları kolaylaştırıyoruz. Üzerinde çalıştığımız yeni özelliklerle beraber evcil hayvan sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılamayı hedefliyoruz. Yakın gelecekteki planlarımızın başında ise barınaklardan hayvan sahiplenme süreçlerini dijital ortama taşımak geliyor.”

Siz de evcil hayvanlarınız için bu uygulamayı edinmek isterseniz Android ve iOS cihazlarınıza ücretsiz indirebilirsiniz.

YORUMLAR