Görsellerin Arka Planını Kaldıran Uygulama: PhotoRoom ile Tanışın

PhotoRoom, fotoğraflardan arka planı kolayca kaldırabilmesi ile bilinen en başarılı uygulamaların başında geliyor. Tarayıcıdan araştırma yapmanıza gerek kalmadan kullanabileceğiniz PhotoRoom’a şans vermenizi öneririz!

photoroom uygulaması
Simge Gümen

Yazar

Simge Gümen

Sosyal platformlara fotoğraf yüklerken veya herhangi bir proje üzerinde çalışırken görsellerin arka planlarını yok etmeye ihtiyacımız her zaman olmuştur. Fransız girişimi PhotoRoom, tek bir tıklamayla arka planı silmenize imkan verdiği için görüntüleri düzenlerken çok yararlı bir araç. İlk olarak iPhone’u olan kullanıcıların hizmetine sunularak hizmet hayatına başlasa da 2020 itibariyle Android cihazlarda da kullanıma açıldı. 

En İyi PhotoRoom Özellikleri

PhotoRoom, sosyal ağlara fotoğraf yüklerken iyi bir seçenektir: diğer işlevlerin yanı sıra fotoğrafların arka planını temizlemenize, kolajlar oluşturmanıza veya fotoğrafları düzenlemenize olanak tanır. Bu işlevler, çok karmaşık bir uygulamaya başvurmadan fotoğrafları düzenlemek isteyenler için düşünülmesi gereken bir uygulama olmasını sağlar.

PhotoRoom, fotoğrafları düzenlemek için birçok araca sahip. En göze çarpan işlevi, insanları fotoğraflardan mükemmel bir şekilde kesebilmenin yanı sıra fonları boşaltma imkanı vermesi. Onunla şahane kolajlar oluşturup fotoğraflara türlü metin ve obje ile renk katabilirsiniz. 

Uygulamanın en büyük avantajlarından biri, kullanımı çok basit bir arayüze sahip olması. Diğer resim düzenleme uygulamalarından farklı olarak, fotoğraflarınız üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapmak çok kolay! Bu sebeple metin eklemek veya arka planı değiştirmek isterseniz, sizin için kolay olacaktır. Ayrıca istediğiniz kompozisyonları oluşturabilmek için 1000’den fazla şablon veri tabanına ulaşabilirsiniz. 

Kolajlardan komik fotoğraflara, kimlik fotoğraflarından sosyal ağlar veya web sayfaları için her türlü şablona kadar bir çok seçeneğiniz mevcut. Amazon, Shopify, Etsy. ve diğer e-ticaret sitelerinde mağazası olan birçok kişi ürünlerine yeni arka plan eklerken veya düzenlerken buradaki uygun şablonları kullanıyor. 

Fotoğrafları sosyal ağlara yüklemek üzere düzenlemek isteyen veya arka plandan kurtulmak isteyenler için PhotoRoom iyi bir seçenek. Düzenlediğiniz görüntüleri PNG ve JPG formatlarında kaydedebiliyorsunuz. 

PhotoRoom’un temel sürümü ücretsizdir, görüntüleri daha yüksek çözünürlükte dışa aktarma desteği, toplu işleme, PhotoRoom logosunun kaldırılması ve diğer şeyler gibi ek özellikler için aylık 59 liralık Pro aboneliğe geçiş yapabilirsiniz. 

YORUMLAR